Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Kluby seniora to mówiąc najprościej miejsca spotkań osób starszych. Ideą takich miejsc jest propagowanie godnego życia i wspieranie aktywności osób starszych. Przynależność do Klubu daje przede wszystkim możliwość spędzenia czasu w miłym towarzystwie, a także rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Życie seniorów-klubowiczów uatrakcyjniają wspólne imprezy organizowane m.in. z okazji świąt czy rocznic.

 

 

 

Klub seniora „Bajka”
Miejsce spotkań: MCK PGE Giganty Mocy, pl. Narutowicza 3 97-400 Bełchatów
Termin spotkań: poniedziałek w godz. 15.00-18.00
Przewodniczący klubu: Jadwiga Kowalska

Klub seniora „Bajka” działa przy Miejskim Centrum Kultury od 1986 r. Seniorzy spotykają się raz w tygodniu przy herbacie, kawie i  ciasteczkach. Spędzając razem czas, rozwijają zainteresowania, zarażają się pasjami, tworzą więzi i nawiązują przyjaźnie. Wspólnie organizują wycieczki turystyczno - krajoznawcze, wyjścia na basen, grzyby czy grilla. Corocznie wyjeżdżają razem na dwutygodniowy wypoczynek. Atutem Klubu jest możliwość wspólnego spotkania się, zwłaszcza wtedy kiedy samotność jest szczególnie uciążliwa. Organizowane są spotkania wigilijne, wielkanocne, a czasem imprezy taneczne. Członkowie Klubu uczestniczą w życiu kulturalnym, chodzą na koncerty, do kina, teatru. Najważniejsza jest jednak rodzinna atmosfera i możliwość robienia czegoś razem. Spotkania klubowiczów stanowią źródło niewyczerpanych inspiracji, pole wymiany doświadczeń i poglądów.

 

Klub seniora „Barwy Jesieni” 

Miejsce spotkań: MCK PGE Giganty Mocy, pl. Narutowicza 3 97-400 Bełchatów
Termin spotkań: wtorek w godz. 14.00-17.00
Przewodnicząca klubu: Teresa Mamos


W tym Klubie życie kulturalne kwitnie na szeroką skalę. Podczas spotkań raz w tygodniu nie brakuje wspólnych śpiewów i dobrej zabawy. Seniorzy przygotowują wspaniałe inscenizacje, do których sami szyją stroje i robią scenografię. Podziwiać można ich dobrą pamięć, z łatwością uczą się nawet długich kwestii. Seniorzy przepadają za recytowaniem wierszy. Klubowicze chętnie obchodzą imieniny, Dzień Seniora, Dzień Kobiet oraz organizują spotkania wielkanocne i wigilijne. Nie brak także spotkań z interesującymi ludźmi. Dużym powodzeniem cieszą się także organizowane przez nich wczasy nad morze oraz wycieczki. Klub „Barwy Jesieni” skupia osoby, które cenią ciekawe spędzenie czasu w przyjacielskim gronie.
 

Klub seniora „Energetyk”

Miejsce spotkań: MCK PGE Giganty Mocy, pl. Narutowicza 3 97-400 Bełchatów
Prezes Klubu: Czesława Turowska

 

Członkiem Klubu seniora "Energetyk" może zostać każdy emeryt, rencista i inwalida Elektrowni Bełchatów, a obecnie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Oddziału Elektrowni Bełchatów oraz jego współmałżonek – po złożeniu deklaracji i opłaceniu składki członkowskiej. Seniorzy zrzeszeni w Klubie organizują spotkania okolicznościowe m.in. spotkania opłatkowe, wielkanocne, Dzień Seniora połączony z Andrzejkami. Klubowicze wyjeżdżają wspólnie na różne wycieczki po regionie, kraju i świecie. Ważna dla nich jest również dbałość o zdrowie stąd wyjazdy rehabilitacyjne na baseny i zabiegi uzdrowiskowe. Seniorzy czynnie angażują się również w obchody Dnia Energetyka.


Klub seniora „Grocholice”
Miejsce spotkań: MCK  Oddział Grocholice, ul. Rynek Grocholski 8 97-400 Bełchatów
Termin spotkań: poniedziałki od godziny 17:00
Przewodnicząca klubu: Anna Tupiec


Klub seniora „Grocholice” istnieje od października 1992 r. Na cotygodniowe spotkania uczęszczają same panie. Raz w miesiącu organizowane są zajęcia warsztatowe np. z decoupagu -panie robią ikony, malują jajka wielkanocne, bombki na choinkę, ozdabiają talerze techniką serwetkową, szydełkują itp. Co roku w Klubie są organizowane spotkania okolicznościowe z występami dzieci z Przedszkola nr 8 i Szkoły Podstawowej Nr 5 w Bełchatowie z okazji: Dnia Babci, Dnia Kobiet, Dnia Seniora. Seniorki każdego roku organizują wycieczki turystyczno-integracyjne, na których poznają nowe ciekawe miejsca naszego kraju. W okresie letnim odbywają się spotkania plenerowe w ogrodzie MCK – grill na „Sobótki”, „Święto pieczonego ziemniaka”. Klub  seniora „Grocholice” czynnie uczestniczy w działaniach kulturalnych takich jak Dni Otwarte MCK, „Senioralia”, Kiermasz Wielkanocny. Od lat panie uczestniczą w konkursie plastycznym na „Palmę Wielkanocną”. Tradycją są uroczyste spotkania- wigilijne ze śpiewem kolęd, wielkanocne śniadanie oraz imprezy na dzień solenizantów.

Klub seniora „Sami Swoi”
Miejsce spotkań: MCK Oddział Gwarek, os. Dolnośląskie 204b 97-400 Bełchatów
Termin spotkań: środy 16:30 - 19:00

Przewodnicząca klubu: Wiesława Rakowiecka

Klub seniora „Sami Swoi” istnieje od 2002 roku. . Na cotygodniowych spotkaniach zawsze panuje miła atmosfera. Nie brakuje na nich rozmów przy filiżance kawy, herbaty oraz domowych wypiekach. Seniorki „Samych Swoich” umilają sobie czas śpiewając, z kolei panowie grają w karty. Letnie dni są okazją do wspólnych wyjść na basen oraz wyjazdów na wycieczki krajoznawcze, te bliższe i dalsze. Co roku seniorzy wyjeżdżają na wspólne wakacje. Klubowicze spotykają się też na wspólnych ogniskach i wyjściach do lasu na grzyby. Życie Klubu uatrakcyjniają imprezy organizowane z okazji świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy, na których nie brak tradycyjnych potraw. Klubowicze organizują także Dzień Kobiet, Dzień Seniora oraz wieczorki taneczne.

 

Klub seniora „Nie ma mocnych”
Miejsca spotkań: MCK Oddział Gwarek, os. Dolnośląskie 204b 97-400 Bełchatów
Termin  spotkań: czwartki 16.00 -19.00

Przewodnicząca klubu: Teresa Gronostaj

Klub „Nie ma mocnych” istnieje od 4 października 2007 roku. Należą do niego zarówno panie jak i panowie. Seniorzy spotykają się regularnie.  Czwartkowym spotkaniom zawsze przyświeca miła atmosfera. Seniorzy aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym, chętnie wyjeżdżają do kina i teatru m.in. do Łodzi. Przynajmniej raz w miesiącu organizowane są wieczorki taneczne z udziałem zespołu. Nie brak także spotkań imieninowych, świątecznych czy z okazji innych uroczystości.  Przynależność do Klubu daje seniorom także szansę wyjazdów na wycieczki turystyczne i wczasy. Klub seniora „Nie ma mocnych” z chęcią przyjmie do swego grona kolejnych członków.

 

Klub seniora „Pogodna jesień"

Miejsca spotkań: MCK  pl. Narutowicza 1a 97-400 Bełchatów
Termin  spotkań: wtorki 16.00 -19.00
Przewodnicząca klubu: Czesława Gorząd

 

Klub Seniora „Pogodna Jesień”  funkcjonuje od kwietnia 2016 roku. Skupia ponad 30 Seniorów, ale liczba członków Klubu stale się powiększa. Wpływa na to świetna atmosfera, która sprzyja nawiązywaniu nowych przyjaźni. Klub „Pogodna Jesień” spotyka się raz w tygodniu, przy kawie herbacie i ciasteczkach, prowadząc rozmaite aktywności: od zajęć hobbystycznych po wieczorki taneczne.

W ramach Klubu organizowane są spotkania świąteczne, Dzień babci i Dziadka, Dzień Seniora, Andrzejki, wycieczki turystyczno – krajoznawcze, wakacyjne wyjazdy nad morze, wieczorki taneczny oraz wyjazdy na rybkę. Członkowie Klubu uczestniczą w życiu kulturalnym miasta, biorąc udział w zajęciach pływackich, fitness oraz spotkaniach i prelekcjach dotyczących rozmaitych tematów, m.in. bezpieczeństwa osób starszych.

 

​Informacje na temat działalności klubów seniora dostępne są również na stronie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Szczególy dostępne TUTAJ

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl