policjacsrW dniu 12 czerwca 2019  r. Seniorzy spotkali się z  kom. Sylwia Maros z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”.
W większości sytuacji sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety, wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

Kom. Sylwia Maros rozmawiała z seniorami o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby seniorzy wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami.
Seniorzy wysłuchali też porad dotyczących tego, jak ustrzec się przed włamaniem do mieszkania. Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą im w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji oraz otrzymali materiały informacyjne w ramach programu " Bezpieczny Senior".

Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec