Wycieczka do huty bombekW ramach Cafe Senior Raj Centrum Aktywności Seniora, Regionalne Towarzystwo Społeczno Kulturalne zorganizowało dla seniorów wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego.  Uczestnicy wycieczki udali się do Huty Bombek "SZKŁO - DEKOR", gdzie przewodnicy oprowadzili zwiedzających po całej produkcyjnej części zakładu. Można było po kolei obejrzeć  i poznać wszystkie etapy powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania. Każdy z tych etapów był dodatkowo przybliżony i objaśniony przez pracowników huty.

Każdy mógł spróbować  swoich sił i wykonać własne ozdoby. Zapewniony został  profesjonalny materiał: szklane wydmuszki, brokaty, kleje, pędzelki, miejsce do pracy, fartuszki chroniące przed zabrudzeniem. Własne ozdoby każdy chętnie zabrał ze sobą - jako pamiątkę po wycieczce.

Seniorzy zwiedzili także Muzeum i Starówkę w Piotrkowie Trybunalskim.

Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec