Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Dzięki miejskiemu wsparciu w Bełchatowie będzie więcej patroli policyjnych30 tys. złotych trafi do bełchatowskiej policji. Dzięki temu w wakacje policjanci będą mogli pełnić dodatkowe piesze patrole zarówno na bełchatowskich osiedlach, jak i w centrum przy okazji weekendowych imprez. Wsparcie dla policji to nie jedyny temat kwietniowej sesji rady miejskiej. Radni przyjęli także m.in. regulamin korzystania z miejskiej toalety.

 


Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla władz miasta priorytetem, dlatego bełchatowska policja regularnie wsparcie finansowe. Kolejne 30 tys. złotych przeznaczone zostanie na tzw. patrole ponadnormatywne. Oznacza to, że w okresie wakacyjnym na bełchatowskich ulicach pojawią się dodatkowe piesze patrole policji. Mundurowi dbać będą także o bezpieczeństwo bełchatowian podczas organizowanych w mieście imprez plenerowych. – Cieszy nas, że sprawy związane z ciągłą poprawą bezpieczeństwa na terenie naszego miasta spotykają się ze zrozumieniem naszych partnerów samorządowych. Nigdy zbyt wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Patrole ponadnormatywne świetnie sprawdzały się w latach wcześniejszych, dlatego chcemy kontynuować tą dobrą – mówi Karol Mielczarek, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie.

 


Podczas kwietniowej sesji radni przyjęli także raport o stanie bełchatowskiej oświaty, wysłuchali także informacji o miejskiej pomocy społecznej przygotowanej w systemie CAS (Centralnej Aplikacji Statystycznej). Rada Miejska zajęła się także zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz przyjęła regulamin korzystania z toalety publicznej na placu Narutowicza. Jasno określone warunki pozwolą na zapewnienie porządku oraz utrzymanie odpowiedniej higieny i stanu technicznego wybudowanej w ramach budżetu obywatelskiego toalety.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl