Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 straz miejska 3751 Wraz z pierwszym dzwonkiem w pobliżu szkół pojawią się patrole straży miejskiej - także rowerowe. Wszystko po to, aby uczniowie mogli bezpiecznie dotrzeć na lekcje. Przez ostatni tydzień wakacji strażnicy, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i pracownicy Urzędu Miasta w Bełchatowie sprawdzili otoczenie bełchatowskich szkół i przedszkoli pod kątem bezpieczeństwa.

 

- Zwracaliśmy szczególną uwagę na prawidłowe oznakowanie dojść do szkół, przedszkoli, prawidłowe oznakowanie parkingów, kompletność barierek czy elementów, których brak mógłby stanowić zagrożenie dla dzieci i młodzieży – mówi Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie. - Taki przegląd od lat jest robiony w drugiej połowie sierpnia.

 

Drobne usterki zostały naprawione jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kontrola terenów wokół placówek oświatowych to dodatkowo okazja do podzielenia się nowymi pomysłami na udogodnienia. Zauważono potrzebę doświetlenia placu zabaw przy żłobku Jaś i Małgosia, a przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 wyznaczono nowe miejsce do parkowania dla osoby niepełnosprawnej.

 

Początek roku szkolnego to także więcej patroli straży miejskiej w pobliżu szkół. Tym razem pojawią się także strażnicy na rowerach. Patrol rowerowy działa w mieście od kilku lat. Straż Miejska ma do dyspozycji dwa rowery i chętnie z nich korzysta. Pomysł się sprawdza, bo, jak wiadomo, na dwóch kółkach łatwiej dotrzeć w niektóre miejsca oraz szybciej skontrolować tereny, po których nie poruszają się samochody.

 

Od września strażnicy będą również monitorować, czy rodzice podwożący swoje pociechy do szkoły korzystają z zatoczek postojowych “Kiss and ride” zgodnie z ich ideą (zatoczki mają jedynka i trzynastka). Przypominamy, że strefa K+R, inaczej “Pocałuj i jedź jest miejscem, gdzie nie wolno parkować, a postój może odbywać się nie dłużej niż 1 minutę. Wszystko po to, aby uczniowie mogli swobodnie i bezpiecznie wysiąść z samochodu i dojść do szkoły, a kierowcy bez przeszkód odjechać, umożliwiając skorzystanie z zatoczki kolejnym podwożącym.

 

W ubieglym roku strażnicy miejscy w Bełchatowie wyjechali do ponad 12 tys. interwencji i kontroli, w tym blisko 4 tys. zostało zgłoszonych przez mieszkańców. Najwięcej kontroli, zaraz po działaniach prewencyjnych, związanych było z awariami infrastruktury miejskiej (1382) oraz z wyjazdami do osób bezdomnych i nietrzeźwych ( 893).

 

 

 

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl