Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

O finansowym wsparciu dla bełchatowskiej policji mają rozmawiać miejscy radni podczas najbliżej sesji, 24 maja. Zajmą się także sprawozdaniem z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Obrady tradycyjnie odbędą się w Sali Herbowej magistratu. Początek o godz. 11:00.

 

Ponad 160 tys. zł może trafić do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Zdecydują o tym miejscy radni podczas majowej sesji. Z tej puli 45 tys. zł miasto chce przeznaczyć na dodatkowe piesze patrole policji. Większa liczbę mundurowych będzie można spotkać na bełchatowskich ulicach w okresie letnim. Mają oni patrolować głównie te miejsca, które wymagają szczególnej uwagi. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli czuć się bezpieczniej. Z pewnością wpłynie to zmniejszenie przestępczości. Magistrat chce także pomóc bełchatowskiej policji w przebudowie pomieszczeń komendy, a dokładnie szatni. Z miejskiego portfela na to zadanie miałoby powędrować 100 tys. zł. Pozostałe fundusze – 16.100 tys. zł policja chciałaby wykorzystać na realizację programu profilaktycznego „Masz wybór – krótka lekcja odmawiania” skierowanego do bełchatowskich dzieci i młodzieży oraz na szkolenie dotyczące procedury „Niebieskiej kart” dla przedstawicieli instytucji, które zajmują się tym tematem.  

 

Radni zajmą się także projektem uchwały w sprawie określenia m.in. zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu Bełchatowa, Wieloletniej Prognozy Finansowej. Podczas sesji ma być również przedstawiony raport z programu Współpracy Miasta Bełchatowa z organizacjami pozarządowymi.

 

 

AD-A

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl