Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Miejski monitoring pozwala chronić mieszkańców i miejską infrastrukturę Bełchatowska Straż Miejska będzie mogła jeszcze skuteczniej walczyć z aktami wandalizmu. Wszystko dzięki wsparciu miasta, które przekaże 30 tys. zł na modernizację centrum obserwacji monitoringu do wymogów RODO. Dodatkowych 20 tys. zł przeznaczone zostanie na zakup dwóch paralizatorów i przeszkolenie strażników.

 


Bełchatowska Straż Miejska obsługuje 16 kamer monitoringu miejskiego umieszczonych w centrum, m.in. na większych skrzyżowaniach czy placach. Ich zapis jest śledzony przez operatora przez całą dobę, w przypadku zdarzenia dyżurny Straży Miejskiej wysyła na miejsce patrol. - Mamy chronić mieszkańców oraz pilnować porządku w mieście. Pod naszym nadzorem znajduje się także infrastruktura, dlatego szybko reagujemy na wszystkie sygnały od bełchatowian oraz na zapis monitoringu miejskiego – wyjaśnia Piotr Barasiński, komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej.

 


Kamery montowane są także na budowanych przez miasto obiektach sportowych i rekreacyjnych, np. 6 jest na Jabłoniowym Sadzie, 21 na kompleksie sportowym na Binkowie, na Przytorzu 4 a na Dolnośląskim - 9. Dzięki miejskiemu wsparciu, także one zostaną podłączone do systemu, co z kolei zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i pomoże chronić miejską infrastrukturę. – Wszędzie tam, gdzie miasto prowadzi milionowe inwestycje, nowe parkingi, nowe place zabaw, montowane są kamery. Teraz będziemy mogli obserwować także te miejsca - dodaje komendant Barasiński.

 


W ramach inwestycji remont przejdzie także dyżurka strażników. Podyktowany jest on m.in. względami bezpieczeństwa samych strażników. Obok przebudowanych ścian wewnętrznych, w budynku zainstalowana zostanie także szyba. Modernizacja centrum monitoringu przeprowadzona będzie do końca 2019 roku.

 


Miejskie wsparcie to także 20 tys. złotych na zakup dwóch paralizatorów, tzw. taserów i przeszkolenie strażników. Przypomnijmy, że strażnicy podczas interwencji mają do swojej dyspozycji gaz obezwładniający, kajdanki i pałki, a paralizatory są niezbędne w sytuacji, gdzie mają do czynienia z agresywną grupą. Nowe wyposażenie, które trafi do straży jeszcze w pierwszym półroczu br. pozwoli znacząco zwiększyć bezpieczeństwo strażników.

 

AP

 

Miejski monitoring pozwala chronić mieszkańców i miejską infrastrukturę Miejski monitoring pozwala chronić mieszkańców i miejską infrastrukturę

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl