Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Remont dyżurki Straży Miejskiej powinien zakończyć się jeszcze w wakacje

 Przebudowa ścian wewnętrznych, montaż specjalnej szyby – dyżurka Straży Miejskiej przechodzi remont podyktowany głównie względami bezpieczeństwa. Jednocześnie modernizowane jest centrum obsługi monitoringu, tak by spełniało wymogi RODO (Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych). Prace realizowane są dzięki miejskiemu wsparciu w wysokości 30 tys. zł.


Dyżurka znajduje się przy samym wejściu do siedziby Straży Miejskiej, dzięki czemu mieszkańcy przychodzący z drobnymi interwencjami lub pytaniami są natychmiast obsługiwani. By obsługa ta była jak najbardziej bezpieczna – zarówno dla interesantów, jak i samych funkcjonariuszy – dyżurka przechodzi właśnie przebudowę. – Nie jesteśmy instytucją powołaną do wypisywania mandatów, ale służbą dbającą o ludzkie życie i bezpieczeństwo. Abyśmy w pełni mogli realizować stawiane nam zadania, musimy pracować w sytuacji pełnego zabezpieczenia. Mamy interesantów często agresywnych i złośliwych, którzy potrafią zagrozić bezpieczeństwu strażnika, czy nawet zdewastować naszą siedzibę. Trwający remont jest właśnie po to, by każdego dnia i o każdej porze praca naszych strażników była przed wszystkim bezpieczna – tłumaczy komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej Piotr Barasiński.

 

Tysiące interwencji Straży Miejskiej


Po zakończeniu prac remontowych, które planowane jest jeszcze w wakacje, dyżurka spełniać będzie wszystkie wymogi bhp, ale także te związane z RODO. Dobudowana została już przednia ścianka, wkrótce zamontowana w niej zostanie specjalna szyba. – Będzie ona stanowić barierę, która zabezpieczy dyżurującego strażnika przed niespodziewanym atakiem. Takie sytuacje miały miejsce w wielu jednostkach na terenie całego kraju, chcemy ich zwyczajnie uniknąć. Poza tym dzięki tej szybie nie będzie słychać prowadzonych w dyżurce rozmów telefonicznych i radiowych – dodaje komendant Barasiński.


Prace prowadzone w siedzibie Straży Miejskiej to także modernizacja centrum obsługi monitoringu. Przypomnijmy, że straż obsługuje 16 kamer monitoringu miejskiego umieszczonych w centrum, m.in. na większych skrzyżowaniach czy placach. Kamery montowane są także na budowanych przez miasto obiektach sportowych i rekreacyjnych, np. 6 jest na Jabłoniowym Sadzie, 21 na kompleksie sportowym na Binkowie, na Przytorzu 4 a na Dolnośląskim - 9. Dzięki miejskiemu wsparciu, także one zostaną podłączone do systemu, co z kolei zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i pomoże chronić miejską infrastrukturę. Modernizacja centrum monitoringu przeprowadzona będzie do końca 2019 roku.


AP

 

W dobudowanej ścianie przedniej zamontowana zostanie zapewniająca bezpieczeństwo specjalna szybaW dobudowanej ścianie przedniej zamontowana zostanie zapewniająca bezpieczeństwo specjalna szyba

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl