Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Centrum obserwacji monitoringu miejskiego działa przez całą dobęWzmożona czujność Straży Miejskiej oraz częste patrole na ulicach Bełchatowa mają zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej w trakcie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej nauczycieli. Z kolei codzienna kontrola miejskich parków, skwerów, a także placów zabaw to już działania podejmowane przez funkcjonariuszy na rzecz wszystkich mieszkańców.

 W Bełchatowie, podobnie jak w całej Polsce, zajęcia dydaktyczne w szkołach zostały zawieszone do odwołania. Podczas gdy najmłodsze dzieci przebywają w świetlicach szkolnych, pozostają pod opieką rodziców lub korzystają z zajęć zorganizowanych przez miejskie placówki kultury: muzeum, bibliotekę, MCK, starsze często próbują samodzielnie organizować sobie czas, wykazując się przy tym nie zawsze dobrymi i bezpiecznymi pomysłami.Wiedzą coś na ten temat miejscy strażnicy, którzy w środę, 10 kwietnia, udaremnili grupie nieletnich zakup substancji szkodliwych dla ich zdrowia. Mowa tu o akcesoriach związanych z e-papierosami.
Funkcjonariusze wykazali się nie tylko czujnością, ale też zdecydowaniem i szybkością reakcji. Dyżurny centrum obserwacji monitoringu zaniepokojony zachowaniem siedemnasto-, dwunasto- i jedenastolatka, którzy około południa w rejonie ul. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz pl. Narutowicza przekazywali sobie podejrzane przedmioty, od razu wysłał na miejsce patrol. Funkcjonariusze po rozpoznaniu sprawy i przeprowadzeniu czynności interwencyjnych zawiadomili policję, która sprawę przejęła.- Zdajemy sobie sprawę, że w zaistniałej sytuacji, musimy być bardzo czujni, szczególnie w godzinach przedpołudniowych, dokładnie tak samo jak w wakacje czy ferie. Zrozumiałe jest, że uczniowie, korzystając z tego, że nie ma lekcji, spacerują po mieście, spotykają się w parkach i na skwerach - mówi Paweł Złotowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Bełchatowie. – Jesteśmy uważni, bo tu chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych. Mimo wszystko w mieście jest spokojnie, sytuacja nie odbiega od codzienności – podsumowuje komendant Złotowski.Dodajmy, że Straż Miejska na ten moment obsługuje 16 kamer monitoringu miejskiego, które rozmieszczone są w centrum. Co ważne, do końca 2019 roku do tego systemu podłączone zostaną też inne kamery, np. te z Jabłoniowego Sadu czy kompleksów sportowych na Binkowie, Przytorzu i Dolnośląskim. Stanie się tak dzięki wsparciu miasta, które na modernizację centrum obserwacji monitoringu przekazało 30 tys. złotych.Strażnicy miejscy nie tylko dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, ale również o należyte zachowanie porządku w miejscach publicznych i właściwy stan miejskiej infrastruktury. Stąd nieustanne kontrole ławek, urządzeń, huśtawek i pozostałych elementów małej architektury. - Trzeba przyznać, że w okresie wiosennym takich kontroli jest zdecydowanie więcej, co wynika z konieczności wychwycenia wszelkich pozimowych uszkodzeń, które mogą zagrażać mieszkańcom – informuje Paweł Złotowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Bełchatowie. Sytuacje takie są na bieżąco zgłaszane do właścicieli i administratorów danego terenu, oczywiście z zaleceniem jak najszybszej interwencji. Uwadze funkcjonariuszy nie umyka również stan miejskich ulic, chodników czy ścieżek rowerowych.

 

Przypomnijmy, że przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu, mieszkańcy zaniepokojeni niewłaściwym stanem technicznym elementów miejskiej przestrzeni mogą dzwonić pod bezpłatny numer 986. Dyżurny Straży Miejskiej zgłoszenie na pewno przyjmie i poczyni stosowne kroki, by problem został jak najszybciej rozwiązany. Ponadto o uszkodzeniach np. ulic, chodników, ciągów pieszych i rowerowych informować można bezpośrednio Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 93.

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl