Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Ferie zimowe z pająkami

MCK Giganty Mocy zapraszają na Ferie 2020 z dreszczykiem emocji i … z pająkami.

Podczas przerwy w zajęciach szkolnych, w zakamarkach i na regałach sali warsztatowej MCK PGE Gigantów Mocy czaić się będą żywe pajęczaki. Wystawa prezentująca stawonogi czynna będzie od 11 do 26 stycznia 2020r. w godzinach od 10.00 do 18.00.

Na wystawie zobaczycie 35 żywych okazów. Wśród nich znajdziecie m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti – bliskiego kuzyna czarnej wdowy, a także jednego z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi i liczne skorpiony.

Nasza edukacyjna ekspozycja pozwoli Wam zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Ponadto podczas wystawy jej Opiekun odpowie na wszystkie Państwa pytania i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

O każdej pełnej godzinie będziecie mogli potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na własnej ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta te będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę.

Cennik biletów:
✔ normalny: 15 zł,
✔ ulgowy: 10 zł,
✔ grupa szkolna: 8 zł / 1 uczeń,
✔ rodzinny: 40 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
✔ dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis do nabycia .

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup szkolnych: Maciej Kuta, telefon: 883733534.

ferie pająki

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl