Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Wystawa malarstwa Inny Bobryk

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę malarstwa, której autorką jest Inna Bobryk. Wernisaż odbędzie się 3 grudnia br. o godzinie 18:00 w Galerii MCK.
Obrazy autorki znajdują się w m.in. w zbiorach galerii współczesnego malarstwa, Muzeum „Prado”, oraz są ozdobą wielu prywatnych kolekcji na całym świecie!
O autorce: Inna Bobryk urodziła się 03.04.1969 roku w m. Melitopol kolo Zaporiżja na Ukrainie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Pięknych im. E.Wuczetycza w Dniepropetrowsku, gdzie uzyskała dyplom jako artysta malarz i nauczyciel sztuk pięknych w pracowni malarstwa Grzygoriego Czernetiego. Posiada duży dorobek artystyczny, więcej niż 1000 obrażów (martwa natura), ponad 5000 portretów, a jej obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych (m.in. w zbiorach galerii wspólczesnego malarstwa, museum „Prado”, Madryd, Hiszpania), a także są ozdobą wielu prywatnych kolekcji w Ukrainie, Rosji, Litwie, Polsce, Czechach, Bulgarii, PAR, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Wielkej Brytanii oraz USA. W 2002r. została wpisana do wydania encyklopedii "Who is Who na Ukrainie", a w 2009r. "Ukraina. Kroky i postępy państwa". Brała udział w konserwacji i renowacji wystroju wnętrz wielu cerkiew, w tym malowidła ścienne, ikony. Malarstwo ścienne w restauracjach „Złote Runo”, „Nautilus”, „Chutir” i wielu prywatnych wnętrz. Do 1988r. członek Stowarzyszenia Artystów Malarzy miasta Dniepropetrowsk, artysta malarz w pracowniach malarskich Związku Artystów Malarzy Ukrainy Równe, członek Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków. Brała udział w międzynarodowych malarskich plenerach, a także w wystawach mi.n. w Niemczech. Jest właścicielką pracowni artystycznej „L Artisan” w Piotrkowie Trybunalskim.
Wystawę można oglądać do końca grudnia.

inna bobryk wystawa rgb

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl