Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Pieniny - Klub Podróżnika

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, podczas którego Sebastian Bielak opowie o Pieninach. Spotkanie odbędzie się 21 listopada o godzinie 18:00, na małej sali teatralnej w budynku MCK.
Prelegent zademonstruje pokaz slajdów złożony z kilkuset zdjęć, a także autorski film pt. „Pieniny. Góry rzeźbione wiatrem i wodą”, który prezentuje krajobrazy, walory przyrodnicze oraz wybrane atrakcje turystyczne Pienin i okolic.
Podczas prelekcji, widzowie zobaczą i usłyszą o przyrodzie Pienińskiego Parku Narodowego, krajobrazach polskich i słowackich Pienin oraz Pienińskiego Przełomu Dunajca, infrastrukturze ułatwiającej turystom zwiedzanie parku, tradycyjnej kuchni regionalnej, stylu życia i kulturze górali szczawnickich, a także lokalnej architekturze i atrakcjach turystycznych regionu.
Nie zabraknie też ciekawostek, którymi uraczy nas Sebastian Bielak oraz wspomnieniach o przygodach, jakie spotkały go w trakcie wypraw.
Parę słów o autorze: Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, fotograf, wykładowca, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą przyrodniczym podróżom po Polsce i świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze”.

Źródło: www.mckbelchatow.pl

klub podroznika pieniny zmiana rgb

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl