Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

XV Dni Papieskie

Wydarzenia poświęcone św. Janowi Pawłowi II będą się odbywać przez kilka dni, wśród nich m.in. serduszka od przedszkolaków, kiermasz papieskich kremówek, złożenie kwiatów pod pomnikiem papieża Polaka. Tradycyjnie, na Dni Papieskie zapraszają prezydent Bełchatowa oraz parafie dekanatu bełchatowskiego.

Dni Papieskie rozpoczną się w niedzielę, 13 października Różańcem Fatimskim. O godz. 20 wyruszy on spod kościoła na os. Dolnośląskim i przejdzie ulicami miasta pod pomnik św. Jana Pawła II przy parafii pw. Narodzenia NMP.

Kolejne wydarzenia zaplanowane są na środę, 16 października, czyli w rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Przedszkolaki spotkają się przy pomniku papieża Polaka, aby udekorować go własnoręcznie przygotowanymi serduszkami. Dzieci będzie można spotkać od godz. 10 do 12. Z kolei wieczorem, o godz. 21 przy pomniku odbędzie się Apel Jasnogórski. 

Podczas Bełchatowskich Dni Papieskich będziemy także wspominać bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, kapelana „Solidarności”. W sobotę, 19 października – w 35 rocznicę jego

śmierci w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy (ul. ks. J. Popiełuszki 9) odbędzie się modlitwa różańcowa za Ojczyznę. Zaplanowana jest ona na godz. 17, tuż po niej – o godz. 17:40 mieszkańcy złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą bł. ks. Popiełuszkę. Natomiast o godz. 18 rozpocznie się nabożeństwo w intencji Ojczyzny i ludzi pracy.  

We wtorek, 22 października ponownie spotkamy się przy pomniku Jana Pawła II. Data ta nie jest przypadkowa. Właśnie 22 października 1978 roku miała miejsce formalna inauguracja pontyfikatu papieża Polaka. Najpierw pod jego pomnikiem mieszkańcy złożą kwiaty, zaś kwadrans później – o godz. 18 w parafii farnej zostanie odprawione nabożeństwo.

Bełchatowskie Dni Papieskie to także tradycyjny kiermasz kremówek papieskich. Zaplanowany jest on na niedzielę, 20 października. Stoiska, jak co roku, staną w pobliżu parafii farnej w godz. 10-14.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl