Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Dzień Otwarty w schronisku

Jak co roku na początku października bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt organizuje Dzień Otwartych Drzwi. Dla podopiecznych przytuliska ma on być szansą na znalezienie nowego domu, a dla odwiedzających – najwierniejszego przyjaciela. Bramy schroniska otworzą się już w niedzielę, 6 października, o godz. 9.

Blisko 250 podopiecznych bełchatowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt czeka na swoich nowych właścicieli. Są tu psy i koty, małe, duże, młode, a także nieco starsze, kudłate, gładkie, spokojne i energiczne – i wszystkie potrzebują ciepłego, bezpiecznego domu. Żeby je lepiej poznać, wystarczy przyjść w niedzielę, 6 października, w godzinach między 9 a 17, do schroniska przy ul. Zdzieszulickiej w Bełchatowie. Dla odwiedzających przygotowano liczne atrakcje, ani dzieci, ani dorośli nudzić się nie będą.


O niektórych kandydatach do adopcji wiemy już nieco więcej, a to za sprawą trwającej od kilku dni oryginalnej akcji promującej Dzień Otwartych Drzwi. Obwieszczenie wyborcze, dwie partie Kotełqw i Qndelków, postulaty i obietnice – czyli „kampania wyborcza” bełchatowskiego przytuliska nabiera tempa. Mruczysław StuKOT, MIAUczysława KOTecka, PSIemysław Futrzak, Szczekosław PSYgoń, Warczysław PSYtulas – to kandydaci, których już poznaliśmy za sprawą facebookowego profilu placówki. Ich hasła wyborcze „# Daj głos, wybierz PSIEszczęście” oraz „Nie kupuj kota w worku. Adoptuj” zwracają uwagę na to, że biorąc zwierzaka ze schroniska, zyskujemy oddanego przyjaciela, wiernego kompana, jednym słowem, stworzenie, które nas uszczęśliwi.


- Dodatkowo chcemy w ten sposób wspólnie poznać, zapisać i zamieścić w ramach jednej definicji wszystko to, co sprawia, że PSYjaźń między człowiekiem a zwierzakiem jest taka wyjątkowa – mówi Mariusz Półbrat, kierownik schroniska.

Dodajmy, że psy i koty czekające na nowy domy, są odrobaczone, zaszczepione, wykastrowane lub wysterylizowane. Posiadają także czip i aktualną książeczkę zdrowia.


Jak przebiega proces adopcyjny? Szybko, sprawnie i bez zbędnych formalności. Najpierw wybieramy zwierzaka, a następnie podpisujemy zobowiązanie adopcyjne i uiszczamy opłatę w wysokości 1 złotówki. Przy podpisywaniu dokumentów potrzebny będzie dowód osobisty.

Organizując jesienną akcję adopcyjną, bełchatowskie przytulisko od kilku lat już włącza się w obchody Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października, w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt.


Szczegółowe informacje na temat adopcji uzyskać można pod nr tel. (044) 633 38 77, 600 185 657 lub na www.schroniskobelchatow.pl.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl