Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Zdrowa Niedziela

Specjalistyczne autobusy medyczne, bezpłatne badania profilaktyczne, spotkania z lekarzami różnej specjalizacji – tak zapowiada się kolejna bełchatowska Zdrowa Niedziela, na którą zapraszamy już 6 października. Do Miejskiego Centrum Kultury przyjść może każdy.


Już po raz dziesiąty bełchatowianie będą mieli szansę na profilaktyczne badania i konsultacje ze specjalistami. - Tradycyjnie na początku jesieni zachęcamy wszystkich mieszkańców - i młodszych, i starszych - do tego, by zadbali o swoje zdrowie, a Festyn Zdrowa Niedziela jest najlepszą do tego okazją – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału ds. Społecznych bełchatowskiego magistratu.


By skorzystać z miejskiej propozycji, wystarczy w pierwszą niedzielę października przyjść między godz. 15 a 19 do Miejskiego Centrum Kultury i skierować swoje kroki do wybranego specjalisty. Do dyspozycji mieszkańców będą m.in. neurolog, pulmonolog, endokrynolog, a także dietetyk oraz podolog. Czekać na nich też będą psycholog, logopeda i pedagog,  Podczas takiego spotkania możemy pytać, radzić się albo skonsultować dotychczasowe wyniki badań.


Co ważne, by skorzystać z lekarskiej konsultacji, nie potrzebne są żadne skierowania, nie trzeba się też wcześniej zapisywać. Bez zbędnych formalności dostaniemy się również do specjalistycznych busów medycznych. Na pl. Narutowicza zaparkują m.in. mammobus, dentobus i osteobus.


Podczas Zdrowej Niedzieli będzie też można profilaktycznie i - co ważne, za darmo – przebadać się. Mammografia, USG tarczycy, pojemność płuc, EKG, przesiewowe badanie wzroku i słuchu, podoskopowe badanie stóp, obliczanie wskaźnika BMI - to tylko niektóre z proponowanych badań. W specjalnie przygotowanych punktach medycznych zmierzymy ciśnienie, poziom cholesterolu i cukru we krwi Dzieci i młodzież zachęcamy też do skorzystania z dentobusa, w którym nie tylko sprawdzą zęby, ale też dowiedzą się od fachowców, jak o nie jeszcze lepiej dbać.

Ponadto podczas festynu będzie można oddać krew. Do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, który stanie na pl. Narutowicza, przyjść można w godz. 15-17. 


- Z roku na rok z propozycji bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami korzysta coraz więcej mieszkańców. W poprzedniej edycji wykonano prawie 900 różnorodnych badań, a na rozmowę z lekarzem zdecydowało się 500 pacjentów. Cieszy nas to, tym bardziej że zawsze staramy się dostosować naszą propozycję do konkretnych potrzeb mieszkańców – dodaje Iwona Nowak.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl