Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Wakacje w muzeum, bibliotece i MCK

Wykopaliska z muzeum, warsztaty w bibliotece, muzyczne i plastyczne zajęcia w MCK, a także letnie seanse w kinie Kultura – miejskie placówki zapraszają do siebie w lipcu i sierpniu.

Zabawę w podchody oraz gry podwórkowe, w jakie grało się dawniej i dziś poznają dzieci, które skorzystają z wakacyjnej oferty Muzeum Regionalnego. W planach są także spacery po mieście, ale z historią w tle bowiem muzealnicy będą pokazywać i opowiadać o bełchatowskich zabytkach. Okazją, aby odkryć tajemnice przeszłości będą także warsztaty archeologiczne. Nie zabraknie więc mini wykopalisk, które wprowadzą w tajemniczy i ciekawy świat pracy archeologa. Z kolei dla tych, co lubią prace manualne placówka przygotowała warsztaty tworzenia zabawek. Co ciekawe powstaną one z przedmiotów, jakie wydawałoby się, że są już nieużyteczne.

Muzealna oferta przygotowana jest dla dzieci, które mają co najmniej 6 lat. Warsztaty będą się odbywać przez całe lato, ale by wziąć w nich udział trzeba się wcześniej zapisać – telefonicznie lub osobiście w sekretariacie placówki. Zajęcia są płatne – 2 zł od osoby. Szczegółowy program można znaleźć na www.muzeum-belchatow.pl oraz w załączniku poniżej.

Warsztaty ozdabiania zakładek do książek i świeczników, tworzenia i dekorowania ramek do zdjęć, a także zajęcia edukacyjno-plastyczne, wspólne gry oraz zabawy – tak zapowiadają się wakacje w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Zajęcia będą się odbywać przez całe lato zarówno w siedzibie głównej, jak i w filiach. Wszystkie są bezpłatne, na niektóre z nich trzeba się jednak wcześniej zapisać pod nr tel.: 44 635 03 18 bądź u bibliotekarek w Wypożyczalni dla Dzieci. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na www.biblioteka.belchatow.pl oraz na plakacie poniżej – warto się z nim zapoznać, bowiem poszczególne zajęcia skierowane są dzieci w innym wieku. 

Przekrój różnorodnych warsztatów – od plastycznych, przez teatralne, po muzyczne – przygotowało Miejskie Centrum Kultury. Wśród nich m.in. zajęcia z programowania gier w aplikacji Action Track, rodzinne warsztaty taneczne, a także spotkania z ceramiką. Nie zabraknie muzykowania jam session i letniej, otwartej sesji nagraniowej. Do tego seanse w kinie Kultura. Zajęcia będą się odbywać przez całe lato, ale część z nich jest płatna i przeznaczona dla dzieci w konkretnym przedziale wiekowym. Warto więc zapoznać się ze szczegółami, które dostępne są na www.mck.belchatow.pl oraz na plakacie, który zamiesczamy niżej.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl