Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne "Energia"

Już po raz dziewiąty w Bełchatowie spotkają się fotograficy z Polski i Europy. W ramach Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych „Energia”, które honorowym patronatem objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, ponad czterdziestu artystów będzie doskonalić swoje umiejętności i poznawać piękno naszego miasta i regionu.


Przez trzy dni, od 7 do 9 czerwca, fotografowie z Czech, Litwy, Niemiec i Polski pod okiem specjalistów będzie doskonalić swoją technikę. Program warsztatów dla ponad czterdziestu artystów, którzy przyjęli zaproszenie Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, jest niezwykle bogaty. Uczestnicy wybiorą się do Zduńskiej Woli, by pracować w Skansenie Lokomotyw i na cmentarzu żydowskim, zaplanowano także sesję objazdową po powiecie bełchatowskim.


Ciekawie zapowiadają się zajęcia w Łodzi, podczas których uczestnicy szlifować będą umiejętności street photo, czyli fotografii ulicznej. Nie zabraknie także elementów subkultur i historii na piotrkowskich uliczkach i nauki robienia zdjęć dymu na terenie starej elektrowni. To jednak nie wszystko. Artyści odkryją także magię portretu podczas sesji z modelkami w studiu fotograficznym BTF-u, wieczorem zaś spróbują swoich sił w uchwyceniu aparatem światła i wody. Podczas warsztatów nie zabraknie także miejsca na autoprezentacje prac uczestników, wykłady i dyskusje o fotografii.


Tegorocznym warsztatom „Energia” towarzyszyć będą także dwie wystawy fotograficzne. Autorem pierwszej z nich będzie Tomasz Sikora, który z aparatem wędruje już od ponad pięćdziesięciu lat. Jego charakterystyczny styl sprawia nie tylko, że od lat znajduje się w czołówce polskich twórców fotografii, ale jest także ceniony poza granicami naszego kraju. Dwukrotnie uznany został najlepszym fotografem reklamowym w Australii i Oceanii, pracował również dla czołowych agencji w Wielkiej Brytanii, Belgii, Malezji, Nowej Zelandii i Hong Kongu. Tomasz Sikora tworzył plakaty teatralne i filmowe, projekty dla znanych modowych marek, znajduje także czas na działalność edukacyjną. Bełchatowska wystawa o zatytułowana „Tribute to colours” zaprezentowana zostanie w piątek, 7 czerwca o godz. 16 w Gigantach Mocy.


Druga wystawa towarzysząca warsztatom nosi dość enigmatyczny tytuł „Przenikanie w przeszłość”. To zbiór prac Mieczysława Nowaka pokazujących Myślenice dawniej i dziś. Autor z ponad pięciuset archiwalnych zdjęć wybrał sto pięćdziesiąt i wyruszył w teren. Okazało się, że dziś podobny kadr można było uchwycić jedynie w trzydziestu z nich. Efekty zderzenia współczesności z przeszłością będzie można zobaczyć również 7 czerwca w Gigantach Mocy.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl