Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Festiwal Re:aktor Ania

Gigantyczny robot, fotobudka, widowiskowe eksperymenty. Do tego różnorodne pokazy, warsztaty i strefa z ekologicznymi atrakcjami. Tak zapowiada się tegoroczny Festiwal Re:Aktor, który jak zawsze będzie łączyć naukę i zabawę. To wszystko już 2 czerwca w centrum miasta w godz. 13-19.  

Motywem przewodnim Festiwalu Re:Aktor Ania będą nauki ścisłe głównie robotyka, chemia i fizyka. Nie zabraknie też ekologii – i ta dziedzina będzie mieć swoją strefę.

– Na dzieci i ich rodziców czekać będzie wiele atrakcji. Program przygotowaliśmy tak, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Zapraszamy więc zarówno najmłodszych bełchatowian, jak i tych starszych – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. – Nauka przez zabawę to jeden z najlepszych sposób na przyswajanie wiedzy. Będzie można to sprawdzić właśnie podczas festiwalu. Centrum zamieni się w oryginalny i niebanalny plac zabawa z nietuzinkowymi atrakcjami. Warto więc przyjść i sprawdzić samemu  – dodaje wiceprezydent Politański.

Plac Narutowicza podczas Festiwalu Re:Aktor Ania podzielony będzie na cztery części. W pierwszej królować będą roboty i wszystko co z nimi związane. Główna atrakcją będzie gigantyczny, bo wysoki na 170 cm, robot z ruszającą się głową oraz sterowane robociki, m.in. walle, humanoidy,transportowiec i strzelający krążkami.

Strefa duga to pokazy, warsztaty i eksperymenty. Będzie okazja, aby poznać programowanie i kodowanie, zrobić swojego slima, zobaczyć lewitujące magnesy, znikającą wodę czy co dzieje się ze śniegiem i lodem. W planach są także wystrzałowe eksperymenty, m.in. wybuch kolorowych wulkanów. Nie zabraknie konkursów, zagadek i zabawy w fotobudce.

Wiele ciekawych doświadczeń będzie można wykonać samodzielnie także w Parku Edukacji Interakcje. Wodna wyrzutnia, głuchy telefon bez prądu, wir wodny, elektryczny labirynt, lustrzane zwierciadła – to tylko część z nich.

Ostatnia ze stref poświęcona będzie ekologii. Obok doświadczeń z wodą w roli głównej, będzie się można także dowiedzieć jak dbać o naszą przyrodę. Na najmłodszych czekać będzie teatrzyk o tematyce ekologicznej, a na nieco starszych prelekcja o sposobie pielęgnacji drzew. Każdy, kto weźmie w niej udział otrzyma także sadzonkę drzewa. Do rozdania jest ich blisko 300. W planach jest także otwarcie ulicznego zdroju, który już stoi na placu Narutowicza. Ugasić pragnienie wodą z poidełka będą mogli nie tylko mieszkańcy, ale tez ich czworonożni pupile.

Na placu Narutowicza podczas Festiwalu Re:Aktor Ania będzie także coś dla tych, co lubią nieco aktywniej, bo na sportowo spędzać wolny czas. Dp aktywnej strefy zaprasza Miejskie Centrum Sportu. Z koli na fanów motoryzacyjnych nowinek będą czekać hybrydowe i elektryczne auta, które będzie można zobaczyć od wewnątrz i dowiedzieć się kilka szczegółów na ich temat.

Jedną z atrakcji będzie gigantyczny robot z ruszającą głową

Nietuzinkowe doświadczenia będą czekać na tych, którzy przyjdą na Festiwal Re:Aktor

 Festiwal Re:Aktor to święto całych rodzin

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl