Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Kosmiczna przygoda w PGE Gigantach Mocy - Noc Muzeów

Wszystkich śmiałków i miłośników astronomii zapraszamy do wstąpienia w szeregi załogi „Misji Gigantex 1”, a także do udziału w naszej „Space Fun Academy” powołanej na okoliczność nadchodzącej Nocy Muzeów 2019, która odbędzie się w dniu 18 maja br. w godzinach od 20.00 do 24.00 w bełchatowskiej Ekspozycji PGE Giganty Mocy.

Zaprzyjaźnieni z nami naukowcy zakładają, iż istnieje szansa na to, że wysoko nad powierzchnią Ziemi na jednym z asteroidów mogła przetrwać cywilizacja Gigantów Kosmicznej Mocy zwanych przez nas zdrobniale Gigusiami Brunantymi. Dlatego postanowiliśmy podnieść rzuconą przez naukowców rękawicę, podjąć wyzwanie, zebrać najodważniejszych z odważnych - śmiałków którzy przejdą naszą preselekcję, wykażą się nieziemskimi umiejętnościami i zdobędą szansę na wejście w skład załogi promu kosmicznego pionierskiej Misji Gigantex 1. Celem Misji będzie odnalezienie śladów cywilizacji Gigusiów Brunatnych i odszukanie tej formy życia w naszej galaktyce.

W programie:

  1. Preselekcja ( Zwiedzanie Ekspozycji MCK PGE Ginanty Mocy połączone z Questingiem, w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę związaną z kosmosem )
  2. Astro Wykład ( Biletowany seans w Planetarium o godzinie 20:00 lub 21:40 )
  3. Egzamin selekcyjny ( Questing, w którym będą prezentowane oryginalne zadania i testy logiczne, którym poddawani są kandydaci na astronautów ESA )
  4. Graduation point (  miejsce, w którym w nagrodę będzie można wcielić się w członka załogi misji Gigantex 1)

Jeśli uważacie, że jesteście w stanie sprostać naszym wymaganiom i wziąć udział w procesie rekrutacji do naszej galaktycznej misji, a Wasze zdrowie pozwala na udział w locie na odległą asteroidę Układu Słonecznego, na której temperatury i ciśnienie są zbliżone do tych, jakie panują u nas na Ziemi, a warunki codziennej pracy przypominać będą trening, jaki codziennie przechodzą przewodnicy oprowadzający grupy po naszej Ekspozycji, przyjdźcie 18 maja br. o godzinie 20.00 do PGE Gigantów Mocy.

Warto spróbować  swych sił i wziąć udział w procesie rekrutacji, ponieważ szczęśliwcy, którzy zostaną przyszłymi astronautami i wejdą w skład załogi Misji Gigantex 1, będą mieć szansę postawić swoją stopę w kosmicznej przestrzeni naszej Ekspozycji i dołączą do zaszczytnego grona odkrywców kosmosu.

Na marzycieli i bujających w obłokach czeka natomiast podróż z ziemi do gwiazd - od naszej macierzystej planety, przez ciała Układu Słonecznego, pobliskie gwiazdy, mgławice, aż po odległe galaktyki, w kierunku krańców Wszechświata - którą przeżyją w mobilnym planetarium. 

A tak całkiem serio zapraszamy Was do udziału w naszej gigantycznej zabawie, którą przygotujemy na okoliczność tegorocznej Nocy Muzeów w PGE Gigantach Mocy. Co Wy na to? Przyłączycie się do naszej misji?

Opłata akredytacyjna dla rekrutów: 1,00 zł.

Bilet na seanse w planetarium: 1,00 zł (seanse zaplanowano na godziny: 20.00 oraz 21:40, czas trwania: ok. 30 min., liczba miejsc na każdym z seansów: 25). 

Bilety pojawią się już niebawem do nabycia w naszym systemie sprzedaży on-line i w kasie MCK PGE Gigantów Mocy. 

 

space-fun-academy-noc-muzeow-2019-01-01.jpeg

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl