Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Klub Podróżnika - Polska na szóstkę

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Klub Podróżnika”, które odbędzie się 16.05.2019, na sali koncertowej MCK, o godzinie 18:00. Naszym gościem będzie Leszek Szczasny, który zabierze nas w podróż całkiem  odmienną od dotychczasowych.

W ciągu ostatnich miesięcy byliśmy już w Kosowie, Etiopii i Nowej Zelandii, zdobyliśmy najwyższy szczyt Afryki i zwiedziliśmy tajemnicze miasta Majów. Tym razem jednak przygotujmy się na zupełnie inną przygodę:  wyruszamy na wyprawę po Polsce! Będzie to jednak Polska, jakiej jeszcze nie znamy – inspirująca, kolorowa, różnorodna, a momentami wręcz egzotyczna.

"Polska na szóstkę, czyli cudze chwalicie, swego nie znacie" – taki tytuł nosić będzie spotkanie z Leszkiem Szczasnym, realizującym w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego multimedialny projekt fotograficzny, którego celem jest zachęta do odkrywania mało znanych atrakcji naszego kraju. Autor łamie w tym pokazie stereotyp, że inspiracji szukać można tylko tysiące kilometrów od domu i opowiada z pasją o takich bliskich zakątkach, o których często nieopatrznie zapomnieliśmy czy niesłusznie się ich wstydzimy. W ponad 20 rozdziałach slajdowiska, zabierze nas m.in. na magiczne podlaskie bezdroża czy kunsztowne roztoczańskie nekropolie; będziemy wspinać się z nim na górnośląskie pokopalniane hałdy; tańczyć do polskiej muzyki tradycyjnej; zatrzymamy się na przystankach, o których zapomniały wszystkie autobusy; dowiemy się, dlaczego warto lubić Lublin; poszukamy uniesień duchowych w drewnianych świątyniach schowanych daleko od szosy; rozwikłamy zagadki nietypowych nazw miejscowości; odkryjemy niedoceniane Pogórze Przemyskie; popłyniemy kajakiem nie tylko po Suwalszczyźnie; będziemy bawić się na niszowych festiwalach (etnicznych, industrialnych, muzycznych) czy odwiedzimy tzw. landartową galerię sztuki nad Bugiem. Zapraszamy tych, którzy lubią wymknąć się kliszom, na fascynującą podróż po Polsce pięknej i nieznanej.

LESZEK SZCZASNY jest raciborzaninem (ur. 1975), z wykształcenia politologiem i filozofem (UJ), a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem. Na kawę zbożową i daktyle zarabia, m.in. podróżując ze swoimi slajdowiskami i wystawami po placówkach kulturalnych w całej Polsce. Ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie. Ponieważ podróżuje naprawdę za grosze, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc". Dociera w głąb danej kultury, często podważając związane z nią stereotypy. W 2010 roku wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki", której niepodrabialna, esencjonalna narracja stara się wyznaczać nowy styl podróżniczego reportażu. Pisze kolejną pt. "Afrykański rytm". Więcej o jego aktywnościach na: www.leszekszczasny.pl

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl