Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Długi weekend w PGE Gigantach Mocy
Myślicie już o tym, gdzie wybrać się na weekend majowy? Odwiedźcie interaktywne centrum PGE Giganty Mocy! Poznajcie jedną z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego.

Przeżyjecie podróż wehikułem czasu, popływacie w morzu jurajskim, poznacie historię węgla brunatnego i dowiecie się skąd mamy prąd. Odnajdziecie tu odpowiedzi na wiele pytań z zakresu nauk przyrodniczych. Poznacie historię ewolucji człowieka, paleontologii oraz zrozumiecie procesy geologiczne, jakie zachodziły w Polsce przez ostatnich 20 milionów lat.

Wcielicie się też w rolę górnika oraz dystrybutora mocy, a wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych zyskacie ot tak, przy okazji!

W Bełchatowie i jego okolicy możecie spędzić cały dzień eksplorując okoliczne atrakcje.

Jeśli chcecie poznać Bełchatów zwiedźcie miasto z mobilną aplikacją, podróżując szlakiem rodzinnym, historycznym lub sportowym (znajdziesz ją TUTAJ: , a więcej o szlakach dowiesz się w Centrum Informacji Turystycznej w Bełchatowie).

Zajrzyjcie też na Górę Kamieńsk, gdzie znajduje się całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy. Niespełna 15 min. drogi samochodem od PGE Gigantów Mocy znajdziecie też Ośrodek Rekreacji Wawrzkowizna położony z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu sosnowych lasów ze zbiornikami wodnymi, stadniną koni oraz gokartami. W bliskiej odległości od ośrodka znajdują się również tarasy z widokiem na największą dziurę w tej części Europy – odkrywkę bełchatowskiej kopalni.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o okolicznych atrakcjach zajrzyjcie TUTAJ.

Zaciekawieni? Zaplanujcie wizytę!
https://gigantymocy.pl/zaplanuj-wizyte

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl