Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Międzynarodowy Dzień Tańca

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, obchodzonego na całym świecie każdego roku, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na pokazy tańca,  które zostaną zaprezentowane na scenie sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy dnia 27 kwietnia, o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

W ostatnią sobotę kwietnia obchodzić będziemy wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Tańca, ustanowiony przez UNESCO w 1982 roku, aby uczcić pamięć francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georgesa Noverr’a. Na całym świecie w tym dniu odbywają się koncerty, wystawy, kursy taneczne i uliczne pokazy.  Świętujemy i my - choć w tym roku nieco wcześniej niż reszta świata. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Tańca przypadają na 29 kwietnia. My jednak – z uwagi na majowy weekend – zapraszamy Państwa już dwa dni wcześniej, na sobotę 27 kwietnia.

Tego dnia, na scenie sali teatralno-widowiskowej, od godziny 17:00, prezentować się będą wszystkie grupy Tańca Współczesnego PROGRESS, od lat działającego w MCK. Wielokrotnie nagradzani, utalentowani członkowie grupy zatańczą współczesne choreografie. Prócz  nich na deski sceny wyjdą również grupy baletowe Mateusza Szałańskiego oraz tancerze „Tańca bez barier” – prezentujący niezwykłe układy na wózkach inwalidzkich, a także dzieci i młodzież tańczące hip – hop pod okiem instruktor tańca Michaliny Ochockiej. Zobaczymy także słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, trenujących taniec w ramach grupy tanecznej bełchatowskiego UTW. Wszystkie grupy, które zaprezentują się w ramach tego wydarzenia, szlifują na co dzień swoje umiejętności w Miejskim Centrum Kultury.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Tańca dedykowane są pamięci zmarłego Mateusza Kuśmierka, którego z ogromnym żalem pożegnaliśmy w  tym roku. Mateusz był wieloletnim członkiem działającej przy Miejskim Centrum Kultury grupy  „Taniec bez barier”, gdzie trenował pod okiem instruktora Mateusza Szałańskiego. W ciągu wielu lat uczestniczył w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tańca towarzyskiego na wózkach – za każdym niemal razem zdobywając medale i wysokie wyróżnienia. Jego pasja i miłość do tańca pozostają dla nas wielką inspiracją.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl