Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Śniadanie Wielkanocne w Bełchatowie
Bełchatowianie ponownie będą mogli się spotkać przy wspólnym, świątecznym stole. Tradycyjne już w naszym mieście Śniadanie Wielkanocne odbędzie się w Wielką Niedzielę w Oratorium Jana Pawła II, o godz. 8:30.

Wielkanoce spotkanie, na które tradycyjnie zapraszają prezydent Mariola Czechowska, proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ks. dziekan Zbigniew Zgoda oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, odbędzie się już po raz piąty. Każdego roku Śniadanie Wielkanocne organizowane jest głównie z myślą o osobach samotnych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. We wspólnym, świątecznym posiłku uczestniczyć może jednak każdy mieszkaniec Bełchatowa, a przygotowanych będzie około dwieście miejsc. W poprzednich latach z zaproszenia korzystało wielu bełchatowian. Organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem nie będzie pustych miejsc przy stole.

– Już od pierwszej edycji Śniadań Wielkanocnych widać, że bełchatowianie chcą spędzić ten świąteczny czas razem, usiąść do wspólnego stołu, złożyć sobie życzenia. To dowód na to, że idea ta spodobała się mieszkańcom i warto ją kontynuować. Mnie również jest bardzo bliska – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Z wielką przyjemnością zapraszam więc wszystkich bełchatowian na piąte już Śniadanie Wielkanocne w naszym mieście. Spotkajmy się przy świątecznym stole, życzmy sobie radości, wiary i nadziei – dodaje prezydent.

Na mieszkańców, którzy przyjmą zaproszenie, będzie czekać święconka i stół pełen tradycyjnych potraw. Znajdzie się na nim barszcz i jajka, będzie też sałatka, pasztet oraz babki i mazurki. Nie zabraknie również życzeń, a świąteczny nastrój dopełni występ seniorów z chóru Promienie Bełchatowa.

– To, co pozostanie na stole na koniec śniadania, potrzebujący będą mogli zabrać ze sobą. Jak zawsze, planujemy też przygotować kilkadziesiąt paczek z żywnością, które podarujemy każdemu, kto będzie miał takie życzenie – mówi Krzysztof Franczak, naczelnik bełchatowskiej OSP.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl