Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Droga Krzyżowa ulicami miasta
W piątek, 12 kwietnia, bełchatowianie po raz 21. wezmą udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Rozpocznie się ona na os. Olsztyńskim, a zakończy na os. Binków.

Każdego roku podczas Wielkiego Postu wierni spotykają się w jednej z miejskich parafii, by wspólnie odbyć Drogę Krzyżową. Jej XXI edycja rozpocznie się o godz. 19:30. Mieszkańcy wyjdą z parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy na os. Olsztyńskim. Trasa tegorocznej Drogi Krzyżowej prowadzić będzie ulicami: ks. J. Popiełuszki, Słoneczną, Sienkiewicza, Kempfinówką, Czyżewskiego, Staszica i św. Faustyny Kowalskiej. Ostatnim przystankiem będzie parafia pw. Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia na Binkowie. Uczestnicy nabożeństwa zatrzymają się14 razy, by wspólnie rozważać i wspominać mękę Jezusa.


Droga Krzyżowa ulicami miasta to już tradycja. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorami wydarzenia są rzymskokatolickie parafie Bełchatowa, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, a honorowy patronat nad nim objęła prezydent miasta Mariola Czechowska.


Wzorem lat poprzednich pątnicy w drodze powrotnej mogą liczyć na transport. Miasto podstawi bowiem trzy autobusy MZK, które rozwozić będą mieszkańców wzdłuż wyznaczonych tras. Na pasażerów czekać będą one w pobliżu kościoła od godziny 21.


Emzetki jeździć będą na trzech trasach:

Trasa I: Staszica, Czyżewskiego, Wspólna, Olsztyńska, Warszawska, Słoneczna, Czyżewskiego, Plac Wolności, Kwiatowa, 1 Maja, Pileckiego, Lipowa, Wyszyńskiego, Wojska Polskiego
Trasa II: Staszica, 1 Maja, Dąbrowskiego, Kwiatowa, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Pabianicka, Cegielniana, Czapliniecka, Wojska Polskiego,
Trasa III: Staszica, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Lipowa, Wojska Polskiego.

Informacja o przebiegu tras zostanie zamieszczona na autobusowych tablicach. Na prośbę pasażerów każdy kurs może zostać wydłużony do Grocholic i co równie ważne, w razie potrzeby kierowcy będą wracać po mieszkańców, którzy nie zabiorą się w pierwszej turze.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl