Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Klub Podróżnika - Kosowo

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Klub Podróżnika”, które tym razem odbędzie się nie w ostatni, a w trzeci czwartek miesiąca – 19.04.2019, na Sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy, o godzinie 18:00. Naszymi gośćmi będą tym razem Ewa i Piotr Karweccy, a zabiorą nas do Kosowa - kraju dość bliskiego, lecz bardzo orientalnego.

Kosowo – najmłodsze państwo Europy, które raptem jedenaście lat temu proklamowało swoją niepodległość (dla wielu państw wciąż stanowi ono integralną część Serbii), bez wątpienia jest współczesną białą plamą na turystycznej mapie naszego kontynentu. Poznać nam ją pomogą Ewa i Piotr Karweccy  - podróżnicza para, która od lat, własnym samochodem, przemierza samotnie świat… Podróż po Europie, Azji, Afryce, Bliskim i Środkowym Wschodzie, Rosji, Iranie, Syrii, Azerbejdżanie, Mauretanii, Mali, Beninie czy Togo – to tylko część przygód tej wyjątkowej pary.

Od kilku lat jedną z ich poznawczych pasji jest mało znane Kosowo - kraj europejski, ale Polakom nieznany. Jeszcze do niedawna była to serbska prowincja, mimo autonomii wciąż stanowiąca dla Serbów narodową macierz. To tutaj, na Kosowym Polu, starły się w 1389 roku wojska serbskie i tureckie w najważniejszej średniowiecznej bitwie Bałkanów. Kosowo jest tyglem, w którym przeszłość przenika się z teraźniejszością, a do modlitwy wzywają muezzini z minaretów, jak i dzwony chrześcijańskich światyń.

Mimo tragicznej niedawnej przeszłości Kosowo to również przyjaźni dla turystów ludzie, świetne, smaczne jedzenie, piękne widoki, dziewicza przyroda, ekscytujące miejsca i zabytki, łatwo dostępne dla zmotoryzowanego turysty.

Jeśli chcecie dowiedzieć się o tym miejscu czegoś więcej; o tym jak po  nim podróżować, o jego historii, teraźniejszości i przyszłości – serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

klub-podroznika-kosowo-rgb.jpeg

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl