Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W sumie tylko w tym roku do potrzebujących trafiło blisko 80 ton żywności W sumie tylko w tym roku do potrzebujących trafiło blisko 80 ton żywności

 

Kolejne paczki z żywnością trafiły do potrzebujących mieszkańców. Tym razem ponad 3 tys. bełchatowian i uchodźców z Ukrainy bezpłatnie otrzymało w sumie 36 ton żywności. Wszystko w ramach współpracy miasta z łódzkim Bankiem Żywności.

 

 

Produkty, z piątego i zarazem ostatniego w tym roku transportu, zostały już przekazane mieszkańcom. - Tym razem w paczkach, znalazły się groszek z marchewką, makaron jajeczny, filety z makreli, a także cukier, mleko i olej rzepakowy. Wszystkie mają przedłużony termin ważności. Dzięki temu żywność będzie można wykorzystać w wygodnym dla siebie czasie – powiedziała Anna Szafran z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

 

Teraz do potrzebujących trafiło dokładnie 36 ton produktów. Natomiast sumując wszystkie tegoroczne transporty liczba ta sięga blisko 80 ton. Za każdym razem żywność otrzymało prawie 3 tys. osób, dokładnie 2,3 tys. bełchatowian i prawie 800 uchodźców z Ukrainy.

 

To już kolejna odsłona akcji, którą miasto i MOPS, od lat prowadzą wspólnie z łódzkim Bankiem Żywności. Urząd Miasta Bełchatowa opłaca transport, organizacyjnie odpowiada także za realizację projektu. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz członkowie bełchatowskiego oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej i mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych zabezpieczają rozładunek transportu i wydawanie żywności.

 

- Bardzo się cieszymy, że od kilku już lat możemy wspólnie z Bankiem Żywności w ten sposób pomagać potrzebującym bełchatowianom. Dzięki temu mogą oni zupełnie za darmo otrzymać najpotrzebniejsze, a jednocześnie wysokiej jakości produkty spożywcze. W tym roku sytuacja jest szczególna. W naszym mieście gościmy kilkuset gości z Ukrainy, którym również postanowiliśmy zaoferować takie wsparcie – podsumowuje Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Pomoc dla osób potrzebujących w ramach łódzkiego Banku Żywności prowadzona jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogramu 2021, realizowanego w 2022 roku.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl