Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Najpierw ruszą prace na odcniku od Stszaica do św. Barbary Najpierw ruszą prace na odcniku od Stszaica do św. Barbary

 

Miasto rusza z pierwszym etapem przebudowy ul. Budryka. Od 15 września będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu na odcinku od Staszica do św. Barbary.

 

 

Przebudowa ulic na osiedlu Binków to największa od lat drogowa inwestycja w naszym mieście. Zakres prac jest ogromny. Dlatego, miasto zdecydowało, że będą one prowadzone etapami. Pozwoli to także maksymalnie ograniczyć uciążliwości i utrudnienia związane z tym zadaniem.

 

Trwają już prace związane z budową bocznych ulic, mowa tutaj o Złotej, Jurajskiej, Dolomitowej, św. Kingi, Rubinowej, Jana Kiepury oraz ulicy bez nazwy. W przyszłym tygodniu mają się natomiast rozpocząć roboty związane z przebudową ulicy Budryka na odcinku od Staszica do św. Barbary. Dlatego od czwartku, 15 września od godz. 12:00 obowiązywać będzie w tym rejonie zmieniona organizacja ruchu:

 

  • wjazd w ul. Budryka od strony ul. Staszica będzie zamknięty. Co za tym idzie pasy ruchu prowadzące do zjazdu w ul. Budryka będą wyłączone z ruchu, a sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona. Kierowcy nadal będą mogli pojechać prosto w kierunku ronda Hallera oraz skręcać w prawo, tj. w ul. Polarną.
  • wjazd w osiedle będzie możliwy ulicami: Węglową, Faustyny Kowalskiej, Goetla i Mioceńską;
  • mieszkańcy m.in. bloków przy ul. Budryka swoje samochody będą mogli zostawiać na parkingu przy ul. Goetla, który jest już gotowy. Wykonawca przygotował także zaplecze budowlane. Baza, gdzie trzyma ciężki sprzęt oraz materiały powstała w okolicach Budryka i Perłowej.

 

W ramach całej inwestycji ul. Budryka przebudowana zostanie od skrzyżowania ze Staszica do Skaleniowej. Zgodniej z projektem przebudowane zostaną sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, sanitarna, deszczowa. Roboty obejmą również odwodnienie, budowę oświetlenia, a także odtworzenie nawierzchni pasa drogowego z usunięciem kolizji. Przebudowane zostaną również istniejące zatoki postojowe i chodniki.

 

Inwestycja na osiedlu Binków to największe od lat drogowe zadanie w naszym mieście i ogromne wyzwanie dla samorządu, także pod względem finansowym. Koszt inwestycji sięga bowiem prawie 24 mln zł z czego blisko 13 mln zł pochłonie przebudowa ul. Budryka, a nieco ponad 11 mln zł pozostałych ulic. Na realizację inwestycji prezydent Mariola Czechowska pozyskała jednak środki zewnętrzne. Mowa o blisko 18 mln zł z tzw. Polskiego Ładu, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

 

ADA

 

Ulica Staszica będzie przejezdna w pełni. Kierowcy będą też mogli skręcać w ul. PolarnąUlica Staszica będzie przejezdna w pełni. Kierowcy będą też mogli skręcać w ul. Polarną

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl