Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Każdego roku z pomocy żywnościowej korzysta ponad 2 tys. bełchatowianKażdego roku z pomocy żywnościowej korzysta ponad 2 tys. bełchatowian

 

Trwają zapisy chętnych do skorzystania z bezpłatnej pomocy w ramach Banku Żywności. O przyznaniu wsparcia decyduje kryterium dochodowe. Na zgłoszenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka do 9 marca.

  

W ramach Banku Żywności można otrzymać różne produkty spożywcze. Przeważnie jest to makaron jajeczny, mleko, a także cukier, olej, szynka wieprzowa i powidła śliwkowe. Produkty są wysokiej jakości i mają długi termin ważności. - Myślę, że jest to znaczący wkład do domowego budżetu w formie oszczędności, bo zwyczajnie tych produktów nie trzeba będzie już kupować. Dlatego też zachęcam bełchatowian, którzy potrzebują takiego wsparcia, do skorzystania z oferowanej przez nas pomocy - mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Bełchatowa.


Program pomocy żywnościowej, który miasto realizuje od 2015 roku, jest skierowany nie tylko dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale dla wszystkich mieszkańców Bełchatowa, którzy spełniają kryterium dochodowe. W przypadku osób samotnych miesięczny dochód nie może przekroczyć 1 707,20 zł, zaś dla rodzin - 1 320 zł na osobę. Dodatkowo ze wsparcia mogą skorzystać obywatele Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Bełchatowie.


Osoby chcące skorzystać z pomocy mogą do 9 marca zgłaszać się do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. Staszica 18 w Bełchatowie. Więcej informacji w MOPS-ie pod numerem tel. 44 635 51 00.


Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl