Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Cefe Senior II odwiedzili prezydent Mariola Czechowska i wiceprezydent Łukasz Politański Cefe Senior II odwiedzili prezydent Mariola Czechowska i wiceprezydent Łukasz Politański

 

Bełchatowscy seniorzy mają nowe miejsce do spotkań. Na os. 1 Maja powstała druga siedziba Centrum Aktywności Cafe Senior Raj. Będzie ona służyć mieszkańcom do wspólnych spotkań, dyskusji, a w przyszłości także warsztatów i zajęć.

 

 

Z seniorkami, które tworzą Cafe Senior Raj Dwa, spotkała się dziś prezydent Mariola Czechowska. – Cieszę się, że w Bełchatowie jest tak wielu seniorów, którzy chcą aktywnie i wspólnie spędzać czas. Myślę, że będzie to kolejne wyjątkowe miejsce w naszym mieście. Jestem pewna, że bełchatowianie zapomną tutaj, co to samotność, a także troski oraz zmartwienia. Dziękuję za inicjatywę, życzę Paniom, aby to miejsce tętniło życiem i radością – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Cafe Senior Dwa swoją siedzibę ma przy ul. 1 Maja 4a, gdzie mieści się także świetlica środowiskowa „Arka” oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Jest już ono czynne, działa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00. Przyjść może każdy, warunek jest jeden – trzeba zabrać ze sobą dobry humor. – Zapraszamy wszystkich seniorów, którzy chcieliby przyjść porozmawiać, wypić wspólnie kawę, pośmiać się i pożartować. Nie mówimy tu o chorobach, nie plotkujemy, nie zamartwiamy się. Po prostu cieszymy się, że możemy wspólnie spędzić czas – mówi Krystyna Radzikowska z bełchatowskiego oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

– Rok temu zebrałyśmy grupę pań. Od tego czasu regularnie się spotykamy. Śpiewamy, dowcipkujemy, szydełkujemy. Organizowałyśmy sobie także wspólną wigilię, andrzejki, warsztaty robienia wielkanocnych stroików. Teraz chciałyśmy rozszerzyć naszą działalność, zaprosić kolejne osoby, które czują się samotne, które chciałyby wspólnie i aktywnie spędzić czas. Z tego zrodził się pomysł, aby powstało drugie Cafe Senior Raj – dodaje Krystyna Radzikowska z bełchatowskiego oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

Planów jest sporo. Seniorzy chcieliby organizować nie tylko spotkania, ale też różnego rodzaju warsztaty i zajęcia, wspólne wyjścia do kina czy wyjazdy. – Chcielibyśmy tak ułożyć plan działania, aby każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Liczymy, że pomysłów będzie bardzo dużo – podsumowuje Krystyna Radzikowska.

 

ADA

Cafe Senior Raj II działa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00Cafe Senior Raj II działa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-13:00

Cefe Senior Raj II odwiedzić może każdy, kto ma ochotę porozmawiać Cefe Senior Raj II odwiedzić może każdy, kto ma ochotę porozmawiać

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl