Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Mammografia to proste i nieinwazyjne badanie rentgenowskieMammografia to proste i nieinwazyjne badanie rentgenowskie

 

2, 4 i 5 maja bełchatowianki między 50. a 69 rokiem życia mogą wykonać bezpłatną mammografię. Aby zrobić badanie w mobilnej pracowni diagnostycznej, nie trzeba mieć skierowania. Mammobus zaparkuje na placu za MCK PGE Gigantami Mocy.


Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym w Polsce i na świecie. W większości chorują na niego kobiety po 50. roku życia, ale zdarza się, że choroba dotknie kobiety w młodszym wieku. Dlatego też w trosce o swoje zdrowie panie powinny regularnie wykonywać kontrolne badania.


Mieszkanki Bełchatowa mają okazję do zrobienia bezpłatnej mammografii. Miasto przystąpiło do Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało około tysiąca mieszkanek Bełchatowa.

 

Najbliższa okazja do przebadania piersi będzie 2, 4 i 5 maja. W tych dniach przy MCK PGE Gigantach Mocy zaparkuje mammobus. Badania będzie można wykonać w godz. 8:00 – 17:00. Co ważne, nie trzeba mieć skierowania. Na mammografię można się jednak wcześniej zarejestrować pod numerem telefonu 42 254 64 17.

 

- Warto i trzeba skorzystać z takiej okazji, bo to nic nie da, jak się zbadamy za późno. Trzeba iść i wcześniej sprawdzić, czy jest wszystko w porządku – podkreśla pani Wanda. - Badania profilaktyczne są bardzo ważne i my, kobiety, same powinnyśmy o siebie zadbać – podsumowuje pani Aneta.

 

Ważne! Program skierowany jest do ubezpieczonych kobiet między 50. a 69. rokiem życia, które nie leczą się aktualnie z powodu raka piersi i w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanej mammografii w ramach NFZ. Osoby nie spełniające tych warunków również będą mogły wykonać badanie, będą musiały jednak za nie zapłacić.

 

AP

 

Mammobus zaparkował na placu za MCK PGE Gigantami MocyMammobus zaparkował na placu za MCK PGE Gigantami Mocy

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl