Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prace rozbiórkowe powinny zakończyć się w połowie majaPrace rozbiórkowe powinny zakończyć się w połowie maja

 

Ruszyły prace rozbiórkowe dwóch budynków typu Zębiec przy ul. Czaplinieckiej. To właśnie tam wybudowany ma zostać nowy blok Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powstanie w nim 36 mieszkań.


Na marcowej sesji miasto przekazało bełchatowskiemu TBS-owi tereny, na których obecnie stoją dwa budynki typu Zębiec. W jednym mieścił się MONAR, w drugim zaś swoją siedzibę miały różne stowarzyszenia i organizacje. Do przetargu zgłosiły się aż 22 firmy, ostatecznie wyburzenia prowadzić będzie toruńska firma Eurotec.


Teren został już ogrodzony. Wykonawca najpierw zdemontuje okna w budynkach. W dalszej kolejności usunięte zostaną dach, ściany i sama konstrukcja. Ostatni etap wyburzeń obejmie natomiast usunięcie fundamentów i drogi. Zgodnie z umową rozbiórka powinna się zakończyć w połowie maja. Całość prac kosztować będzie 183 tys. zł.


Rozbiórka budynków przy ul. Czaplinieckiej to krok do budowy ósmego już bloku miejskiej spółki BTBS. Budynek ma mieć cztery kondygnacje. Powstanie w nim 36 mieszkań. Szacunkowy koszt tej inwestycji to ok. 13 mln zł. Dlatego też prezydent Mariola Czechowska stara się o środki zewnętrzne. Chodzi o 1,3 mln zł (czyli 10 proc. kosztów) z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. W tym przypadku wszelkie dokumenty zostały już złożone. W grę wchodzą także pieniądze z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego. W tym drugim przypadku wsparcie może sięgnąć nawet 35 proc. wartości zadania. Miasto właśnie przygotowuje dokumenty aplikacyjne.


AP

 

Wyburzane są dwa budynki przy ul. CzaplinieckiejWyburzane są dwa budynki przy ul. Czaplinieckiej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl