Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Uczestnicy forum rozmawiać będą o nawiązaniu partnerskiej współpracy gospodarczejUczestnicy forum rozmawiać będą o nawiązaniu partnerskiej współpracy gospodarczej

 

Wymiana doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów biznesowych to główne cele zbliżającego się Forum Współpracy Gospodarczej Miast Partnerskich z Polski i Ukrainy. Odbędzie się ono już we wtorek, 11 października. Do udziału w spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 10:00 prezydent Mariola Czechowska zaprosiła bełchatowskich oraz ukraińskich przedsiębiorców i samorządowców.


Do Bełchatowa przyjadą przedstawiciele samorządu, a także przedsiębiorcy różnych branż z Nowogrodu Wołyńskiego i Jużnoukraińska. Podczas Forum Współpracy Gospodarczej Miast Partnerskich z Polski i Ukrainy omówione zostaną m.in. kwestie współpracy międzynarodowej czy kształcenia i rozwoju kompetencji pracowników. Uczestnicy spotkania będą mogli ponadto wymienić się doświadczeniami w kwestii współdziałania władz lokalnych z małymi przedsiębiorcami, szczególnie w kwestii wspierania powstawania oraz rozwoju firm. Przybliżone zostaną także praktyki współpracy samorządu z dużym biznesem.


Oprócz gości z Ukrainy do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali także przedstawiciele lokalnego biznesu oraz instytucji zajmujących się szeroko pojętą gospodarką, m.in. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie.


Wspomniane Forum to odpowiedź miasta na potrzeby zgłaszane przez naszych wschodnich sąsiadów. Pomysł zrodził się podczas jednej z telekonferencji między prezydent Bełchatowa Mariolą Czechowską a władzami Nowogrodu Wołyńskiego. Tamtejszy mer, Mikoła Borowiec, podkreślał rolę, jaką - jego zdaniem - w odbudowie ogarniętej wojną Ukrainy odegra prężnie działająca gospodarka. Kluczowe może okazać się nawiązanie nowych kontaktów biznesowych oraz pozyskanie fachowej wiedzy m.in. na temat pozyskiwania funduszy unijnych.


Forum Współpracy Gospodarczej Miast Partnerskich z Polski i Ukrainy odbędzie się w najbliższy wtorek, 11 października, w MCK PGE Gigantach Mocy.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl