Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na zdjęciu ludzie stojący przy stoleŚniadanie Wielkanocne były okazją do spotkania się przy wspólnym, świątecznym stole

 

W minioną niedzielę, 24 kwietnia nasi goście z Ukrainy obchodzili Święta Wielkiej Nocy. Wielu uchodźców spotkało się na wspólnym, wielkanocnym śniadaniu, które zorganizowali dla nich Caritas Polska oraz Polski Holding Hotelowy.

 

Były tradycyjne świąteczne potrawy, jak jaja, żurek, wielkanocne ciasta. Nie zabrakło też rozmów i życzeń.

 

„Święta Wielkiej Nocy to piękny i wyjątkowy czas. Wielkanoc przynosi bowiem radość ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, wiarę w odrodzone życie, a przed wszystkim zwycięstwa dobra nad złem. W tym roku, kiedy nasze oczy i serca zwrócone są w kierunku Państwa cierpiącej Ojczyzny, wartości te nabierają szczególnego znaczenia. Przynoszą duchowe pokrzepienie, nadzieję na lepsze jutro i wiarę w pokonanie wszystkich trudności z jakimi przyszło się Państwu mierzyć. Bełchatowianie są z Państwem całym sercem, ufamy, że niebawem to okrucieństwo się skończy. A Ukraina ponownie będzie wolna, zapanuje w niej pokój i zwycięży dobro nad złem. Życzę, aby mimo wszystko, ten świąteczny czas upłynął Państwu w ciepłej i życzliwej atmosferze. Aby Zmartwychwstały Chrystus otoczył Was i Wasze rodziny opieką, napełnił spokojem, dobrem i miłością” – napisali prezydent Mariola Czechowska i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysocki w specjalnym liście, który podczas spotkania odczytał w ich imieniu wiceprezydent Łukasz Politański.

 

Na zdjęciu uczestnicy spotkania wielkanocnego Życzenia świąteczne przekazał wiceprezydent Łukasz Politański

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl