Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościW sobotę etiudy filmowe, koncerty i warsztaty - AKTUALIZACJA

W sobotę etiudy filmowe, koncerty i warsztaty – AKTUALIZACJA

 Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu są nieodpłatne Na Festiwal Sztuki Jabłka zaprasza Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska

Festiwalowa sobota zapowiada się muzycznie i jubileuszowo. Nie zabraknie też ciekawych warsztatów i pokazów etiud filmowych z Łódzkiej Szkoły Filmowej. Na ten dzień przygotowano w różnych częściach miasta aż 7 wydarzeń.  AKTUALIZACJA!  Z przyczyn niezależnych od organizatora odwołany zostaje jeden z zaplanowanych koncertów. 

 

Drugi dzień Festiwalu Sztuki Jabłka rozpocznie się od warsztatów fotograficzno-modelingowych prowadzonych przez Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Początek się o godzinie 16.00 na placu Narutowicza. Będzie to okazja na zdobycie praktycznej wiedzy na temat artystycznego wizerunku, tego jak wygląda współpraca modela z fotografem, a także, w jaki sposób pokazać zewnętrzne podobieństwo, a może nawet cechy charakteru portretowanych. Warsztaty polecamy wszystkim osobom — zarówno tym, które chcą spróbować swoich sił za jak i przed obiektywem aparatu fotograficznego. Owocem warsztatów będą „Portrety Ewy”.   

 

 

 

 

Festiwal Sztuki Jabłka to możliwość obcowania z różnorodną działalnością artystyczną, również tą filmową. W sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie o godzinie 16:30 zaprezentowane zostaną etiudy filmowe studentów ze Szkoły Filmowej w Łodzi.   

Każdy z proponowanych obrazów to osobna historia, inne doświadczenia, umiejętności, perspektywy, gatunki. Wszystkie jednak są ciekawe, warte poznania.

 

W sobotę będzie można zobaczyć:

PORACHUNKI –  reż. Zuzanna Grajcewicz, etiuda fabularna

JAK PŁYWAĆ, ŻEBY NIE UTONĄĆ – reż. Anna Pawluczuk, etiuda dokumentalna

PIĘĆ MINUT STARSZA –  reż. Sara Szymańska, etiuda animowana

WARZYWA I OWOCE – reż. Maciej Jankowski, etiuda fabularna

OPOWIEŚĆ O DWÓCH SIOSTRACH – reż. Jakub Prysak, etiuda dokumentalna

TRZY SKOKI DO SZCZĘŚCIA – reż. Artur Hanaj, etiuda animowana

 

 

 

O godzinie 17:30 w Muzeum Regionalnym warsztaty poprowadzą studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Podczas prezentacji poruszą funkcje logotypu, proces jego tworzenia, rodzaje logo, problemy, z jakimi należy się zmierzyć w procesie jego tworzenia. Podczas spotkania zaprezentowane będą przykłady logo znanych marek oraz ich „szkielet” na siatce, różnorodność typów logo oraz wnikliwe i szczegółowe informacje, które rozwinięte będą w kontekście programów oraz uzupełnione materiałami wideo. Będzie można również stworzyć własne logo na papierze milimetrowym.

 

 

AKTUALIZACJA – z przyczyn niezależnych od organizatora koncert grupy SLEEPWALKER zostaje odwołany. Kolejne zaplanowane w tym dniu wydarzenia rozpoczną się o pół godziny wcześniej. 

 

  

AKTUALIZACJA! O 19:00 na scenie PUB Gambrinus  rozgości się MESSALINA. To legenda bełchatowskiej sceny muzycznej. Zespół  funkcjonuje na polskiej scenie rockowej od wielu lat. Powstał jeszcze w ubiegłym stuleciu. Od początku działalności muzycy MESSALINY założyli sobie łączenie nowoczesnego rocka z punkiem, reggae, alternatywą, a nawet muzyką pop. Zespół zagrał wiele spektakularnych koncertów. Był laureatem Festiwalu Muzyki Rockowej Jarocin (tzw. złota dziesiątka), grał w najciekawszych polskich klubach takich jak warszawska Stodoła (podczas którego nakręcony został teledysk do „Starego Wygi”), czy koncert na żywo dla wielu rozgłośni radiowych z klubu Remont (Warszawa). Mają w swoim dorobku płytę „Otwarcie” i kilka singli. Utwory „Modlitwa Najemnika”, „Stary Wyga”, „Słońce nasze” znalazły się na listach przebojów różnych rozgłośni radiowych (Radio Łódź, Radio Rock-Parada, Radio Bełchatów), a utworem „Modlitwa Najemnika” MESSALINA zadebiutowała w Programie III PR.

 

 

 

AKTUALIZACJA! Kolejny w tym dniu koncert w PUB Gambrinus da grupa ZAKRĘTY. To o godzinie 20:00. Zespół nazywa swój styl “reggae z przyprawami”, gdyż czerpią również z innych gatunków. Grają nietuzinkowe aranże, mocne basy, melodyjne solówki gitarowe, klawiszowe oraz dęte, śpiewają pozytywne piosenki, grają kojące chill-outy i energetyczne mieszanki gatunkowe, na koncertach często jammują i improwizują.

 

 

AKTUALIZACJA! Gwiazdą drugiego dnia Festiwalu Sztuki Jabłka jest doskonale znana bełchatowskiej publiczności grupa THRUDY, świętująca swój jubileusz 15-lecia działalności scenicznej. Mają za sobą dziesiątki scenicznych występów, są jednak te, które w historii zespołu (i publiczności) szczególnie wryły się w pamięć. „Rock The City” w Zduńskiej Woli, gdzie zespół zdobył pierwsze, festiwalowe miejsce. W Skierniewicach na „Rock May Festiwal” ich koncert spodobał się na tyle mocno, że publiczność przyznała bełchatowskiej formacji swoją nagrodę, a jury wyróżnienie. Jednak największy, koncertowy sukces przyszedł do zespołu w 2013 roku, kiedy po pokonaniu ponad czterystu polskich kapel wygrali sobie eliminacje do Jarocina. Legendarna scena i miejsce na polskiej scenie muzycznej okazały się wyjątkowo przychylne. Po dwóch koncertach na małej scenie muzycy stanęli na tej największej, najbardziej kultowej. W PUB Gambrinus wystąpią o 21:00. 

 

 

 

Jednym z wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Sztuki Jabłka będzie doskonale znana mieszkańcom akcja. Motoserce to zarówno wspólna zabawa jak i wydarzenie z przesłaniem nastawione na pomoc. W sali koncertowej MCK w tym dniu, w godzinach 9:00 -14:00 będzie można oddać krew i zrobić coś bezinteresownego dla innych. Będzie też można spotkać ciekawych ludzi, których łączy wspólna pasja motocykle. Na wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka wstęp jest wolny.

 

KR