Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Food trucki ponownie zaparkują na placu za sceną plenerową Gigantów MocyFood trucki ponownie zaparkują na placu za sceną plenerową Gigantów Mocy

 

Będzie okazja, aby spróbować jedzenia z różnych stron świata. Przez dwa dni, od 17 do 18 września, na placu Narutowicza zaparkują food trucki. Na tym nie koniec. Zapraszamy na Dzień Otwarty MCK-u i Energetyczny Piknik Rodzinny, którego miasto jest partnerem.

 

Dobra wiadomość dla amatorów smakołyków. Przez dwa będzie okazja, by wypróbować specjałów kuchni z różnych zakątków świata. Przy scenie plenerowej MCK PGE Gigantów Mocy staną bowiem food trucki. Restauracje na kółkach serwować będą m.in. potrawy meksykańskie, greckie, azjatyckie, włoskie. Spróbować będzie można belgijskie frytki, rzemieślnicze burgery, włoskie pannini, meksykańskie quesadille, potrawy z woka, ale też zapiekanki, owoce w czekoladzie i tajskie lody.

 

Zlot food trucków potrwa dwa dni, tj. 17 i 18 września. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą dostępni w godz. 12:00-20:00.

 

Plakat promujący zlot food trucków

 

 

Odwiedź MCK, poznaj ofertę i zapisz się na zajęcia

Na tym nie koniec. W sobotę, 17 września szykuje się jeszcze wiele atrakcji. Od godz. 13:00 do 17:00 w swoje progi na Dzień Otwarty zaprasza Miejskie Centrum Kultury. Będzie okazja, aby dowiedzieć się co placówka przygotowała na nowy sezon, obejrzeć pracownie, poznać instruktorów, a także zapisać się na zajęcia. Przygotowaliśmy także sporo darmowych atrakcji, m.in. zwiedzanie ekspozycji MCK PGE Giganty Mocy, seans w Kinie Kultura, kreatywne warsztaty. Będzie też wernisaż wystawy, zaś Ci, którzy zgłodnieją będą mogli skorzystać z food trucków, które zaparkują na placu za Gigantami Mocy. To wszystko już w sobotę, 17 września w godz. 13:00-17:00.  – Zapraszamy serdecznie, na nudę czasu nie będzie. Szykujemy sporo niespodzianek. Każdy też, na spokojnie będzie mógł poznać naszą ofertę i zdecydować z jakich zajęć chciałby korzystać. Nasi instruktorzy opowiedzą czym się zajmują, pokażą sale warsztatowe i odpowiedzą na każde pytanie – podsumowuje Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Więcej informacji o Dniu Otwarty MCK-u można znaleźć na mckbelchatow.pl.

 

Plakat promujący Dzień Otwarty w Miejskim Centrum Kultury

 

Energetyczny Piknik Rodziny

Również w sobotę, 17 września odbędzie się „Energetyczny Piknik Rodzinny Każdy Rower Jest Dobry”. Wydarzenie, którego organizatorem jest EKS SKRA Bełchatów, a miasto wraz z Miejskim Centrum Kultury i Miejskim Centrum Sportu partnerem, również zagości na placu Narutowicza. Od godz. 12:00 na chętnych czekać będą, m.in. kuchnia dla aktywnych z Karolem Okrasą, strefa sportowa PGE Skry Bełchatów, Akademii GKS Bełchatów, plenerowe miasteczko ruchu drogowego, a także pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej to tylko część atrakcji. Swoją strefę będzie mieć także Miejskie Centrum Sportu, w której sportowych wrażeń nie zabraknie. Na godz. 15:00 przewidziany jest start parady rowerów, w której udział może wziąć każdy chętny.

 

Plakat promujący Energetyczny Piknik Rodzinny

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl