Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 kwiatowa eFot. Remont ul. Kwiatowej poprawi komunikację w centrum Bełchatowa

 

Na ulicę Kwiatową wróciły samochody. Remont tej ważnej z punktu komunikacyjnego ulicy obejmował także jej poszerzenie oraz modernizację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z 1 Maja.


Zakończyła się kompleksowa przebudowa ulicy Kwiatowej. Jak mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz, była to niezwykle trudna inwestycja, ponieważ obejmowała nie tylko roboty stricte drogowe.

 

– Po rozpoczęciu prac okazało się, że wykonawca napotkał wiele kolizji w infrastrukturze podziemnej, które każdy z gestorów kolejnych sieci – czy to naszych miejskich spółek, czy zewnętrznych firm komunikacyjnych - musiał najpierw usunąć. To łącznie z okresem pandemii i obowiązujących w czasie jej trwania obostrzeń spowodowało, że remont trwał dłużej, niż początkowo planowaliśmy – mówi wiceprezydent. – Dlatego też dziękujemy wszystkim bełchatowianom, szczególnie mieszkańcom osiedli Wolność i Tysiąclecia oraz przedsiębiorcom, którzy przez ten czas mieli utrudniony dojazd do swoich domów i firm, za wyrozumiałość i cierpliwość – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.


W ramach remontu ulica Kwiatowa zyskała nową nawierzchnię, a po jej wschodniej stronie wybudowane zostały chodnik i ścieżka rowerowa. Pojawiło się także nowe oświetlenie, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja została przebudowana. Dodatkowo na wspomnianej krzyżówce wydzielono prawoskręt z Kwiatowej w 1 Maja, co powinno zwiększyć jej przepustowość.

 

Modernizacja kosztował 5,5 mln zł. Większość tej kwoty pokryły środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Funduszu Dróg. W kwestii sfinansowania pozostałej części kosztów miasto porozumiało się z powiatem, w którego to zarządzie pozostaje ul. Kwiatowa. Na przebudowę miasto wyłożyło 1 mln 380 tys. zł, powiat zaś 750 tys. zł.

 

AP

 

kwiatowa 1280

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl