Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wakacje rozpoczęły się dla blisko 5,5 tys. uczniów bełchatowskich szkół Wakacje rozpoczęły się dla blisko 5,5 tys. uczniów bełchatowskich szkół

Uroczyste akademie, nagrody i odbiór świadectw. Właśnie zakończył się rok szkolny 2021/2022. To dla młodzieży i nauczycieli to czas podsumowań, ale też długo wyczekiwanej radości z rozpoczynających się właśnie wakacji.

 

To nie był łatwy rok dla uczniów i szkół. Jesienią znów trzeba było się zmierzyć z pandemią i nauczaniem zdalnym. Bełchatowskie placówki na takie rozwiązanie były przygotowane, posiadają odpowiednie do prowadzenia lekcji na odległość narzędzia.

 

- Przeszliśmy przez zdalną naukę, przez przystosowanie naszego systemu do tego wyzwania i przez ocenę tej zdalnej nauki, a każdy z nas wie, że nie ma nic lepszego niż nauka stacjonarna -mówi Łukasz Politański wiceprezydent Miasta Bełchatowa.

 

Po wybuchu konfliktu zbrojonego w Ukrainie do naszych szkół trafiły także dzieci uchodźców. Dla miasta organizacja nauki dla nich była dodatkowym wyzwaniem. W pierwszej kolejności trzeba było zadbać o to, by te dzieci poczuły się w bełchatowskich szkołach bezpiecznie i zintegrowały się z otoczeniem. Jak najszybciej trzeba było rozwiązać problem z barierą językową i otoczyć je opieką psychologiczna. Dzieci z terenów objętych wojną znalazły wsparcie zarówno wśród kadry nauczycielskiej jak i rówieśników.  Wraz z zakończeniem roku szkolnego odebrali oni zaświadczenia.

 

- Dla szkół oznaczało to zmiany i dostosowanie systemu do aktualnych potrzeb. Chciałbym podziękować dyrektorom bełchatowskich szkół, kadrze pedagogicznej i niepedagogicznej, rodzicom no i w końcu uczniom za to, co zrobili, by nasza oświata funkcjonowała sprawnie i spokojnie – podkreśla wiceprezydent Politański.

 

Ten rok szkolmy to również inwestycje w nowoczesne pracownie i pomoce dydaktyczne. Bełchatowskie placówki skorzystały z rządowego programu Laboratoria Przyszłości, dzięki czemu nauka stała się jeszcze ciekawsza. Szkoły prowadziły dodatkowe godziny lekcyjne i wsparcia psychologicznego dla uczniów, którzy poprzedni rok spędzili na zdalnej nauce. W sumie przeprowadzono ponad 3 tysiące takich zajęć psychologiczno-pedagogicznych. Ten rok to również oddanie zmodernizowanego, wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz innych inwestycji poprawiających funkcjonowanie placówek.

 

Do szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Bełchatów (podstawówki oraz III LO im. Adama Mickiewicza) w tym roku uczęszczało niemal 5,5 tys. uczniów, w tym blisko 750 absolwentów podstawówek i ponad 200 tegorocznych maturzystów. Życzymy im udanych i szczęśliwych wakacji.

 

KR

.  

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl