Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Przy pomniku poświęconym bohaterom II wojny światowej stanie warta honorowa Przy pomniku poświęconym bohaterom II wojny światowej stanie warta honorowa

 

Będziemy wspominać bohaterów II wojny światowej. Miejskie uroczystości zaplanowane są na 3 i 4 września. Tradycyjnie najpierw w Grocholicach, a dzień później na Górach Borowskich. Na obchody wspólnie zapraszają prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach ks. Dariusz Piwowar oraz  Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego JS 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego.

 

 

Rokrocznie w pierwszy weekend września mieszkańcy Bełchatowa oddają hołd wszystkim walczącym w II wojnie światowej oraz żołnierzom zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego, którzy brali udział w walkach z hitlerowskim najeźdźcą w obronie ziemi bełchatowskiej. Uroczystości wrześniowe, tradycyjnie podzielone są na dwa dni. W sobotę, 3 września obchody odbędą się w Grocholicach. O godz. 17:00 w parafii pw. Wszystkich Świętych odprawiona zostanie msza św. Po nabożeństwie, o godz. 18:15 zaplanowany jest przemarsz na cmentarz parafialny przy ul. Tylnej. Tu, w miejscu, gdzie spoczywają obrońcy Gór Borowskich, o godz. 18:30 rozpocznie się część patriotyczna. Apel Poległych, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny – to główne punkty programu. Nie zabraknie również okolicznościowych przemówień i historycznych nawiązań. 

 

W niedzielę, 4 września obchody przeniosą się na Góry Borowskie (Borowa). Uroczystość, jak zawsze odbędzie się przy pomniku Obrońców Gór Borowskich. O godz. 10:00 rozpocznie się polowa msza św. Później złożone zostaną kwiaty, zaplanowane są również okolicznościowe przemówienia.

 

Do udziału w obchodach, zarówno tych w Grocholicach, jak i w miejscowości Borowa, organizatorzy zachęcają mieszkańców oraz poczty sztandarowe zakładów pracy, związków zawodowych i stowarzyszeń.

 

ADA

 

Plakat z harmonogramem uroczystości wrześniowych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl