Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Koparka na placu budowy łącznika między Okrzei a DolnośląskimNa realizację inwestycji miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

 

Ma poprawić komunikację w centrum miasta i rozładować tworzące się w okolicach targowiska korki. Mowa o łączniku między ulicami Okrzei a Kopeckiego, którego budowa idzie bardzo sprawnie. Kiedy kierowcy pojadą drogą łączącą dwa największe bełchatowskie osiedla?


- Tempo prac jest naprawdę bardzo wysokie, co nas ogromnie cieszy. Zgodnie z umową na wybudowanie drogi wykonawca ma czas do września przyszłego roku, ale wspólnie z wykonawcą robimy wszystko, by inwestycję zakończyć jak najszybciej – mówi odpowiedzialny m.in. za miejskie inwestycje wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. – Łącznik powinien znacznie rozładować natężenie komunikacyjne na Wojska Polskiego, jednej z bardziej newralgicznych ulic w naszym mieście. Kierowcy będą mogli sprawnie przejechać między dwoma największymi bełchatowskimi osiedlami, czyli Dolnośląskim oraz Okrzei. Z pewnością przełoży się to na zmniejszenie korków w centrum, szczególnie w godzinach szczytu – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.


Łącznik będzie prowadzić przez nieużytki między miejskim targowiskiem a osiedlem Okrzei. Mowa o terenach pomiędzy Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową a placem zabaw (popularnym Statkiem pirackim), i dalej obok boisk w pobliżu osiedla Słonecznego. Roboty, które prowadzi firma PUH DOMAX z Boronowa, przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zgodnie projektem w ramach inwestycji powstanie jezdnia o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, most na rzece Rakówce oraz obustronne chodników. Nowa droga będzie miała oświetlenie, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei.


Niemal gotowe są już kanalizacja deszczowa oraz sieci wodociągowa i sanitarna. Od strony Okrzei drogowcy wykonali nasyp, wzmocnili podłoże, położyli podbudowę oraz okrawężnikowali przyszłą jezdnię. Mocno zaawansowane są również roboty związane z budową chodników. Z kolei od strony targowiska trwa przygotowanie podłoża pod warstwę stabilizacji gruntu. Jednocześni ekipy pracują nad wykonaniem mostu. Zamontowano już ścianki szczelne oraz wykonano żelbetonowe fundamenty pod ściany czołowe.


Zgodnie z umową łącznik powinien być gotowy najpóźniej we wrześniu 2023 roku. Koszt budowy tej ponad półkilometrowej drogi to nieco ponad 5,7 mln zł. Na realizację zadania miasto pozyskało blisko 4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych.


AP

 

Na zdjęciu budowa nowych chodnikówWraz z drogą budowane są także nowe chodniki

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl