Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Harcerze z TEM od 40 już lat działają na terenie naszego miasta Harcerze z TEM od 40 już lat działają na terenie naszego miasta

 

12 Drużyna Harcerska "TEM" świętowała jubileusz 40-lecia istnienia. Był uroczysty apel, czas na wspomnienia i życzenia kolejnych lat dobrej instruktorskiej pracy. Gratulacje, życzenia i podziękowania za pomoc przy realizacji miejskich inicjatyw w imieniu prezydent Marioli Czechowskiej przekazał świętującym wiceprezydent Łukasz Politański.

 

 

"TEM" powstało w 1982 roku i od tego czasu nieprzerwanie działa. Przez jej szeregi przewinęło się tysiące bełchatowian. To także czas wielu harcerskich obozów, biwaków, wspólnych akcji i działań. Z okazji jubileuszu 12 DH "TEM" zorganizowała biwak, który rozbił się w Szkółce Leśnej Borowiny bełchatowskiego nadleśnictwa. W sobotę, 3 września odbyły się główne obchody urodzin. Harcerze przygotowali terenową grę, można też było obejrzeć wystawę nawiązującą do historii drużyny. Wieczorem zaś odbyło się ognisko połączone ze wspomnieniami, m.in. założyciela "TEM". Nie zabrakło również uroczystego apelu, w którym udział wzięli również zaproszeni goście, wśród nich wiceprezydent Łukasz Politański, który życzył harcerzom kolejnych, tak pięknych jubileuszy. Przeczytał również list, który przekazała prezydent Mariola Czechowska.

 

- składam serdeczne gratulacje z okazji 40 urodzin Waszej Drużyny. To piękny jubileusz, który pokazuje, że mimo upływu lat idee i tradycje harcerskie wciąż są żywe, potrzebne i bliskie kolejnym pokoleniom bełchatowian. Jestem Wam ogromnie wdzięczna, że z tak dużym zaangażowaniem, pasją i miłością kontynuujecie instruktorską pracę, jaką czterdzieści lat temu zaczęli Wasi poprzednicy. Dziękuję również za wszelką pomoc na jaką zawsze mogę liczyć z Waszej strony – zarówno w większych, jak i mniejszych miejskich inicjatywach. Dla wielu z Was „TEM” była jednym z piękniejszych przeżyć, dla kolejnych ta życiowa przygoda właśnie trwa. Choć dzielą Was lata, to łączy wiele. Harcerski mundur, lilijka, krzyż, a w ślad za nimi braterstwo, patriotyzm, wrażliwość na drugiego człowieka, odpowiedzialność i gotowość do działania. ZHP bez wątpienia kształtuje młode charaktery, wspiera we wszechstronnym rozwoju, stawia nowe wyzwania, uczy i wychowuje. Cieszę się, że dzięki 12. Drużynie Harcerskiej „TEM” tak wielu bełchatowian mogło otworzyć się na te wartości i poczuć ducha harcerskiej rodziny. W piękny sposób wypełniać ideały przyrzeczenia, pomnażać dobro i jak mawiał Robert Baden-Powell „starać się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”. Drogie Druhny, Drodzy Druhowie życzę Wam kolejnych dobrych lat instruktorskiej pracy. Niech lilijka nadal wskazuje Wam kierunek skautowej drogi, a krzyż na piersi przypomina o Waszej odwadze, pokonanych słabościach i sile, jak tkwi w Harcerskiej Braci – napisała w liście prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

ADA

 

>>> Zobacz: fotogaleria 12 Drużyny Harcerskiej TEM

 

Życzenia harcerzom złożył, m.in. wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański Życzenia harcerzom złożył, m.in. wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański

Na harcerzy i zaproszonych gości czekała m.in. wystawa opowiadająca historię 12 DH TEM Na harcerzy i zaproszonych gości czekała m.in. wystawa opowiadająca historię 12 DH TEM

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl