Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Awanse na wyższe stanowiska otrzymało ponad 70 policjantów/ fot. UM RadomskoAwanse na wyższe stanowiska otrzymało ponad 70 policjantów/ fot. UM Radomsko

 

Były podziękowania, życzenia bezpiecznych służb i wręczenie awansów na wyższe stopnie policyjne. Bełchatowscy mundurowi obchodzili Święto Policji. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, odprawiona została także msza św.

 

 

Tegoroczne obchody miały charakter międzypowiatowy. Uroczysty, wspólny apel, w którym udział wzięli policjanci z komend w Bełchatowie, Wieluniu, Pajęcznie i Radomsku odbył się w Radomsku. Uczestniczyli w nim również parlamentarzyści, minister rolnictwa i rozwoju wsi, przedstawiciele władz centralnych województwa łódzkiego oraz samorządowcy, m.in. wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz. Nie zabrakło również pracowników cywilnych oraz emerytowanych policjantów.

 

- To właśnie ci ludzie zakładając każdego dnia mundur, wypełniają rotę policyjnego ślubowania do końca, nawet z narażeniem życia. To oni dbają o życie i zdrowie mieszkańców naszego kraju i zapewniają podstawową potrzebę każdego człowieka, jaką jest bezpieczeństwo – powiedział podczas apelu nadinspektor Sławomir Litwin, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. - Zmierzyliście się z pandemią, z problemem migracyjnym na granicy białoruskiej, a to, co zrobiliście na rzecz obywateli Ukrainy, którzy na naszym terenie szukali schronienia, zasługuje na najwyższe słowa uznania – dodał nadinspektor Sławomir Litwin.

 

Obchody Święta Policji były okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie. W sumie otrzymały je 72 osoby: w korpusie oficerów starszych: podinspektorem zostało 2 policjantów, korpusie of. młodszych nadkomisarzem zostało 4 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów awansowało 45 osób, zaś w korpusie podoficerów (sierżantów) 13. Starszymi posterunkowymi zostało 9 funkcjonariuszy. Ponadto wręczone zostały także dwa brązowe medale „Zasłużony policjant”.

 

Popołudniu dla pracowników bełchatowskiej Komendy Powiatowej Policji w ogrodach parafii farnej odprawiona została msza św. Udział w niej wzięli m.in. prezydent Mariola Czechowska i wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 

ADA

 

W obchodach uczestniczyli m.in. samorządowcy wśród nich wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz W uroczystym apelu uczestniczyli m.in. samorządowcy wśród nich wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, fot. UM Radomsko

W parafii farnej odbprawiona została msza św. w intencji policjantów i ich rodzin W parafii farnej odprawiona została msza św. w intencji policjantów i ich rodzin

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl