Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Najmłodszych zapraszamy na spotkanie ze świętym Mikołajem, a wszystkich na gorący sok jabłkowyNajmłodszych zapraszamy na spotkanie ze świętym Mikołajem, a wszystkich na gorący sok jabłkowy

 

Chatka Mikołaja, elfy rozdające cukierki, wspólne kolędowanie, kilkadziesiąt stoisk z różnorodnym asortymentem. Miejski Jarmark Świąteczny, na który zaprasza prezydent Mariola Czechowska, to w Bełchatowie już tradycja. Jak zawsze zagości o w sercu miasta i potrwa dwa dni.

 

Magię zbliżającego się Bożego Narodzenia poczuje każdy, kto w weekend 17-18 grudnia odwiedzi plac Narutowicza. Miejski Jarmark Świąteczny, organizowany przez prezydenta Bełchatowa Mariolę Czechowską, to już tradycja. Jak zawsze będzie on okazją, aby poszukać gwiazdkowych drobiazgów na prezenty, bożonarodzeniowych ozdób, ale też smakołyków na świąteczny stół. Nie zabraknie też dobrej zabawy i wyjątkowej atmosfery.

 

– Będzie kilkadziesiąt stoisk z bogatą ofertą gastronomiczno-handlową. Nie zabraknie unikatowych ozdób, regionalnego rękodzieła, lokalnych wyrobów. Goście jarmarku będą także mogli skosztować przysmaków czy napić się gorących napojów. Wszystko w nastrojowej, świątecznej atmosferze – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu w bełchatowskim Urzędzie Miasta. W sobotę Jarmark Świąteczny potrwa od godz. 12:00 do 19:00, a w niedzielę od godz. 10:00 do 18:00.

 

Bełchatowski jarmark urozmaicą także dodatkowe atrakcje. Nowością i nie lada atrakcją będzie wyjątkowy świąteczny domek. Spotkamy w nim samego świętego Mikołaja, z którym każdy chętny będzie mógł sobie zrobić zdjęcie. A przed chatką stanie specjalna skrzynka pocztowa, gdzie będzie można wrzucać swoje bożonarodzeniowe listy ze spisem wymarzonych prezentów. Na tym nie koniec. Po placu Narutowicza krążyć będą bajkowe postacie – Elza i Olaf, a także szczudlarze przypominający elfy. Nie zabraknie też muzycznych akcentów. Na sobotę zaplanowane są występy dzieci z miejskich przedszkoli oraz szkół oraz laureatów konkursu wokalnego „Małe gwiazdy”, zaś na niedzielę koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. W tych dniach zapraszamy także do holu MCK PGE Giganty Mocy, gdzie na najmłodszych czekać będą świąteczne warsztaty przygotowane przez bełchatowskie jednostki kultury.

 

- Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy na nasz doroczny bełchatowski Jarmark Świąteczny. Wśród zapachu choinek, dobrego jedzenia i gorącego soku jabłkowego będziecie mogli spędzić magiczny czas – podsumowuje dyrektor Agnieszka Rogaczewska.

 

Harmonogram warsztatów:

-  sobota, 17 grudnia, w godz. 12:00-14:00

"Gwiazdy - gwiazdeczki, choinki - choineczki" - warsztaty plastyczne dla dzieci. Tworzenie ozdób świątecznych z kolorowego papieru i innych materiałów plastycznych (cekiny, wstążeczki, brokat, itp.).

Zajęcia poprowadzą pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie

 

- sobota, 17 grudnia, godz. 12:00-16:00

Ozdoby z makramy, świąteczne lampiony ze słoików.

Zajęcia poprowadzą animatorzy z Ośrodka Realizacji Inicjatyw.  

 

- sobota, 17 grudnia, godz. 14:00 - 16:00
Kreatywne warsztaty dla dzieci: świąteczne kolorowanki, wyklejanki, mikołajkowe ozdoby z włóczki na choinkę.

Zajęcia poprowadzą pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie.

 

- niedziela, 18 grudnia, godz. 12:00-14:00

„Posłańcy nieba”. Jaka jest idealna ozdoba choinkowa? Anioł!
Dobry duch – anioł miał na celu ochronę domowego zacisza i domowników przed złymi mocami. Zapraszamy na warsztaty, podczas których stworzycie własnego osobistego stróża w ażurowej sukience.

Zajęcia poprowadzą pracownicy Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

 

- niedziela, 18 grudnia, godz. 14.00-18.00

Pachnące świętami mydełka, malowanie na plastrze drzewa ozdoby, decupage na bombkach ze sklejki.

Zajęcia poprowadzą animatorzy z Ośrodka Realizacji Inicjatyw.  

 

ADA

 

Plakat z harmonogramem Bełchatowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego Plakat z harmonogramem Bełchatowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl