Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Szpital wojewódzki w Bełchatowie jest jednym z partnerów Regionalnego Programu Rehabilitacji Szpital wojewódzki w Bełchatowie jest jednym z partnerów Regionalnego Programu Rehabilitacji

 

Bełchatowski szpital zaprasza mieszkańców województwa łódzkiego, którzy przebyli COVID-19, do uczestnictwa w regionalnym programie rehabilitacji „Łódzkie Centrum Postcovidowe”. Pacjenci będą mogli bezpłatnie skorzystać m.in. z konsultacji lekarskich, specjalistycznych badań, rehabilitacji.

 

 

Zdarza się, że przechorowanie koronawirusa niestety nie zamyka problemów zdrowotnych związanych z tą nową chorobą. Z badań wynika, że COVID-19 niekiedy zostawia po sobie wiele powikłań. Wśród nich np. zaburzenia czynności wentylacyjnych płuc, osłabienie, duszności, depresja, a nawet udar mózgu. Wymienione dolegliwości mogą mieć znaczący wpływ na życie i codzienne funkcjonowanie dotkniętych nimi osób. Dlatego też powstało Łódzkie Centrum Postcovidowe.

 

 

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie  jest jednym z partnerów Regionalnego Programu Rehabilitacji dla mieszkańców woj. łódzkiego po przebytym koronawirusie. – W ramach, którego nasza jednostka udziela świadczenia zdrowotne w postaci rehabilitacji stacjonarnej (szpitalnej). Uczestnicy programu mają zapewniony także łatwy i szybki dostęp do świadczeń zdrowotnych w postaci konsultacji lekarskich, badań specjalistycznych, badań laboratoryjnych – można przeczytać w piśmie przesłanym do urzędu przez dyrekcję bełchatowskiej lecznicy.

 

Z programu skorzystać mogą mieszkańcy naszego województwa, którzy przechorowali COVID-19 i nie korzystali do tej pory z innej formy rehabilitacji postcovidowej finansowanej ze środków publicznych. Udział jest bezpłatny – w całości finansowany jest on z środków UE i BP.

 

Osoby, które chciałby skorzystać z takiej pomocy, muszą się najpierw zgłosić. Zapisy przyjmowane są telefonicznie w godz. 9:00-15:00 lub mailowo mogą się rejestrować w dwóch miejscach przez:

- Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno - Lecznicze w Łodzi: tel. 42 27 21 914 lub 505 511 566, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pabian-Med w Pabianicach: tel. 42 22 55 455 lub 500-080-610, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Więcej szczegółów na temat programu można również znaleźć na stronie internetowej www.wompcpl.eu/ Z bełchatowskim szpitalem można się natomiast kontaktować pod numerem telefonu: 44 63 58 245.

 

Warto dodać, że projekt podzielony jest na etapy. Pierwszy to kwalifikacja uczestnika, w ramach której pacjent m.in. będzie miał wykonywane potrzebne badania i konsultacje ze specjalistami. Drugi etap to ocena wyników i badań, zakwalifikowanie bądź niezakwalifikowanie osób do projektu. Kolejny etap  to już rehabilitacja, zaś czwarty ostatni zakończenie i analiza wyników.

 

ADA

 

covid

covid2

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl