Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Gratulacje zawodnikom złożyła prezydent Mariola Czechowska Gratulacje zawodnikom złożyła prezydent Mariola Czechowska

 

Było energicznie i wesoło! Tak można podsumować pierwszą olimpiadę "Seniorzy na sportowo, radośnie i profilaktycznie", którą wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską zorganizowali Sercańska Akademia Seniora oraz Miejskie Centrum Sportu.

 

 

Zawody odbyły się w środę, 7 grudnia na hali Energia. Wystartowało w nich 8 zespołów z bełchatowskich klubów seniora. Czekały na nich konkurencje sportowe, ale też sprawdzające ich sprawność umysłową. Wśród nich m.in. slalom, rzucanie, biegi, ale też układanie puzzli czy budowanie wieży. Najlepiej ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie reprezentanci III drużyny Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z kolei w konkursie na najlepszy doping zwyciężył Klub Stokrotka.

 

- Po liczbie osób, które zgłosiło swój udział w olimpiadzie jasno widać, że takie wydarzenie było potrzebne. Dziękuję pani przewodniczącej Ewie Skorupie za pomysł organizacji takiej właśnie olimpiady. Jestem przekonana, że to wydarzenie będzie w naszym mieście kontynuowane. Jestem pewna, że to będzie nie tylko zdrowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.

 

- W Bełchatowie jest wielu seniorów i ta impreza jest przede wszystkim dla nich. Frekwencja dopisała, bardzo się cieszymy, że seniorzy skorzystali z tej propozycji – powiedziała Ewa Skorupa z Sercańskiej Akademii Seniora, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Bełchatowie.

 

Seniorzy zgodnie twierdzą, że olimpiada była strzałem w dziesiątkę. - To super inicjatywa. Możemy się tutaj pobawić, ale też sprawdzić i spełnić – powiedziała Ela. – Bawiliśmy się super, bardzo się nam podobało. Nie ukrywam, że mimo tego, że jesteśmy wysportowane dziewczyny bo na uniwersytecie jesteśmy w grupie tanecznej, to myślałyśmy, że sobie nie poradzimy. A udało się, warto pokonywać swój lęk. Mamy pierwsze miejsce. Dzisiaj pokazaliśmy – wszyscy – że warto takie imprezy dla nas organizować. Super spędzony czas – tłumaczy pani Mirosława.   

 

>>> Zobacz fotogalerię z olimpiady seniorów

 

ADA

W zawodach wystartowało 8 zespołów z bełchatowskich klubów seniora W zawodach wystartowało 8 zespołów z bełchatowskich klubów seniora

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl