Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Opaska bezpieczeństwa wyposażona jest m.in. w detektor upadku, lokalizator GPS, sygnał GPSOpaska bezpieczeństwa wyposażona jest m.in. w detektor upadku, lokalizator GPS, sygnał GPS

 

Jesteś seniorem 65+, masz kłopoty zdrowotne i mieszkasz sam? Zgłoś do MOPS-u chęć otrzymania opaski bezpieczeństwa. To urządzenie na rękę wyposażone jest m.in. w przycisk SOS, dzięki któremu jego właściciel w razie potrzeby, jednym dotknięciem palca połączy się z całodobowym centrum monitoringu. Nie ma co zwlekać, bo zgłoszenia przyjmowane są tylko do 3 sierpnia.

 

 

Kilka tygodni temu do 120 bełchatowskich seniorów trafiły pierwsze opaski bezpieczeństwa. Dziś szansę na jej otrzymanie mają kolejni mieszkańcy 65+.

 

- Udało się nam wygospodarować oszczędności, dzięki czemu możemy zakupić następną pulę opasek bezpieczeństwa. Co ważne tak, jak poprzednio będą mieć one wykupione kompletną usługę teleopieki ważną do końca tego roku. Oznacza to, że w razie zagrożenia, po wciśnięciu guzika alarmowego, senior będzie mógł połączyć się z dyspozytorem o każdej porze dnia i nocy, który zdecyduje o sposobie udzielenia pomocy – mówi Sylwia Witkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

 

Oprócz wspomnianego już przycisku – sygnału SOS wyposażone one będą także m.in. w detektor upadku, lokalizator GPS, czujnik zdjęcia z ręki. Monitorować mają również podstawowe czynności życiowe, takie jak: puls i saturacja. Opaski bezpieczeństwa seniorzy otrzymują bezpłatnie. Wszystko dzięki środkom z programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów”, które MOPS pozyskał wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską pozyskał na realizację tego projektu rządowe środki”.

 

O to urządzenie przypominające elektroniczne zegarki na rękę, starać się mogą bełchatowianie w wieku 65 lat i więcej mający problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. Prowadzą samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkają z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym potrzebom. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie zaznacza, że samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z objęciem wsparciem. Wszystkie zgłoszenia będą analizowane. Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów: 518 756 539, 044 635 28 79 w godzinach pracy MOPS-u.

 

– To ważne, że miasto wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej skutecznie poszukują i angażują się w projekty, które służą naszym mieszkańcom. Opaski bezpieczeństwa są tego doskonałym przykładem. Cieszę się, że teraz wielu naszych seniorów, którzy często mieszkają sami, będzie mogło szybko poinformować, że potrzebują pomocy. Dzięki temu z pewnością będą czuć się pewniej i bezpieczniej – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański podczas spotkania z seniorami, którzy odbierali swoje opaski w czerwcu.

 

ADA

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl