Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

akcja czadProfesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa

 

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy przypomina, by regularnie czyścić przewody kominowe. Pozwoli to zmniejszyć smog, a przede wszystkim wyeliminować takie niebezpieczeństwa jak zaczadzenia i pożary. Mówi o tym także trwająca właśnie kampania społeczna „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj”.

 

 

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!"

 

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników budynków w związku z eksploatacją urządzeń grzewczych, przewodów kominowych i wentylacji, Międzywojewódzki Cech Kominiarzy po raz trzeci organizuje kampanię społeczną "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj", która w tym roku odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego.

 

Celem kampanii społecznej „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj” jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze. Jednocześnie chodzi o uświadomienie użytkownikom przewodów kominowych, czy użytkowane przez nich mieszkania/lokale i domy posiadają czyste i w pełni sprawne technicznie przewody kominowe (dymowe, spalinowe i wentylacyjne). Ważnym elementem jest prowadzenie edukacji społecznej: jak prawidłowo organizować proces spalania w domowych urządzeniach grzewczych, aby uniknąć kopcenia z kominów, jak poprawnie eksploatować systemy kominowe i wentylacyjne zgodnie z zasadami ich funkcjonowania, aby uniknąć złej wentylacji oraz zaczadzenia.

 

Jak informuje Międzywojewódzki Cech Kominiarzy kominy, tj. instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli, oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza.

 

Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu. 

 

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy przypomina, że nadzoruje i rekomenduje on kominiarzy, będących jej członkami, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości co do osoby oferującej usługi kominiarskie służy pomocą w sprawdzeniu wiarygodności czy osoba ta posiada dyplom potwierdzający kwalifikacje kominiarskie, czeladnicze lub mistrzowskie.

 

W załączniku poniżej zamieszczamy dodatkowe materiały.

 

akacja czysc komin

 

pdfKomunikat prezesa Krajowej Izby Kominiarzy.pdf

pdfKomunikat prezesa Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy.pdf

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl