Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto przygotowuje tymczasowy parking w okolicy ulicy GoetlaMiasto przygotowuje tymczasowy parking w okolicy ulicy Goetla

 

Miasto szykuje się do remontu ośmiu ulic na Binkowie. Wraz z wykonawcą przygotowuje właśnie zaplecze pod budowę. Na osiedle przyjechał pierwszy ciężki sprzęt, trwają też prace związane z utworzeniem tymczasowego parkingu przy ul. Goetla. 

 

 

Gruntowna przebudowa czeka Budryka, a także Złotą, Jurajską, Dolomitową, św. Kingi, Rubinową, Jana Kiepury oraz ulicę, która nie ma jeszcze nazwy. Remont ma ruszyć za kilka tygodni, ale już teraz na osiedlu widać pierwsze roboty.

 

– Szykujemy już także tymczasowy parking. Będzie się on znajdował przy ulicy Goetla, wjazd zaplanowaliśmy od ulicy Kredowej. Dzięki temu mieszkańcy m.in. bloków przy remontowanej ulicy Budryka będą mieli, gdzie zostawiać swoje samochody  – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Wykonawca przygotowuje także zaplecze pod wspomnianą inwestycję. Baza, gdzie firma trzymać będzie m.in. ciężki sprzęt i materiały, powstaje właśnie w okolicy ulic: Budryka i Perłowej. Stąd też można w tym rejonie spotkać już koparki czy inne maszyny budowlane.

 

Trwają również ostatnie procedury związane z zatwierdzeniem tymczasowej organizacji ruchu. O wszystkich ustaleniach będziemy informować na bieżąco i z odpowiednim wyprzedzeniem, warto więc śledzić miejską stronę i portale społecznościowe.

 

Najwięcej robót szykuje się na ul. Budryka, która remontowana będzie od skrzyżowania z ul. Staszica do ul. Skaleniowej. Na ponad 760 metrach przebudowana zostanie sieć wodociągowa oraz kanalizacje: sanitarna i deszczowa. Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie, w planach jest również budowa oświetlenia oraz odtworzenie pasa drogowego. Natomiast na pozostałych wspomnianych drogach oprócz położenia nowej nawierzchni przebudowane zostanie też uzbrojenie.

 

– Przebudowa Budryka i siedmiu pozostałych ulic na osiedlu Binków to trudna i zarazem największa, drogowa inwestycja od lat. Dlatego już dziś prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Wszystko po to, abyśmy mogli jeździć po bezpiecznych drogach i w komfortowych warunkach – tłumaczy prezydent Mariola Czechowska.

 

Wspomniana inwestycja to także ogromne wyzwanie pod względem finansowym. Jej realizacja stała się możliwa dzięki dofinansowaniu, które miasto pozyskało w ramach tzw. Polskiego Ładu, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Mowa o niebagatelnej kwocie – blisko 18 mln zł. Wszystko kosztować natomiast będzie prawie 24 mln zł – blisko 13 mln zł pochłonie przebudowa ul. Budryka, zaś nieco ponad 11 mln zł pozostałych ulic.

 

ADA

Zaplecze pod budowę, gdzie m.in. będą trzymane m.in. materiały powstaje w okolicy ul. Budryka i Perłowej Zaplecze pod budowę, gdzie m.in. będą trzymane m.in. materiały powstaje w okolicy ul. Budryka i Perłowej

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl