Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Bełchatowa Mariola CzechowskaPrezydent Mariola Czechowska zachęca bełchatowian do wypełnienia ankiety dot. strategii rozwoju miasta

 

Spotkanie konsultacyjne w sprawie opracowania "Strategii Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2023-2030" odbyło się z inicjatywy prezydent Marioli Czechowskiej. Na zaproszenie do udziału w rozmowach nad tym ważnym dla miasta dokumentem odpowiedzieli radni, szefowie miejskich spółek, jednostek kultury, sportu, szkół, przedszkoli, ale też Regionalnej Izby Gospodarczej, powiatu bełchatowskiego, czy przedstawiciele służb mundurowych. Bardzo liczną i aktywną reprezentację miała także Młodzieżowa Rada Miejska.

 

 

Spotkanie w gronie lokalnych liderów społecznych i gospodarczych miało na celu opracowanie analizy SWOT oraz tzw. drzewa celów dla Miasta Bełchatowa na najbliższe lata. - Zależy nam, żeby Strategia nie była tylko suchym dokumentem, ale aby zawarte w niej zapisy wpisywały się w potrzeby miasta na najbliższe lata, zwłaszcza te związane z transformacją energetyczną - mówiła na spotkaniu Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Spotkanie w MCK poprowadził dr hab. Andrzej Raszkowski, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który opracowuje dokument strategii dla miasta. Kluczowym aspektem spotkania było wypracowanie celów operacyjnych dla Bełchatowa na najbliższe lata, które wspierać mają zrównoważony rozwój miasta w kierunku innowacyjnego społeczeństwa i gospodarki. Realizowany on będzie w pięciu obszarach strategicznych: społeczeństwa obywatelskiego, budowania przewagi konkurencyjnej miasta przy wykorzystaniu energetyki, innowacji i turystyki, ochrony przyrody i racjonalnego wykorzystania zasobów środowiska, a także poprzez rozwój infrastruktury technicznej i społecznej oraz dostęp do usług publicznych na wysokim poziomie.

 

- Cele strategiczne zostały tak skonstruowane, aby każdy projekt realizowany w Bełchatowie w następnych latach, mógł się w nim znaleźć - mówi dr hab. Andrzej Raszkowski. - Strategia rozwoju ma być dokumentem wspierającym efektywne zarządzanie miastem, ale także przede wszystkim ma być pomocna w pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla Bełchatowa.

 

Obecna "Strategia Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2014-2022" przestanie obowiązywać z końcem bieżącego roku, stąd uchwalenie nowego dokumentu jest konieczne. Tym bardziej, że zbiega się on z nową perspektywą unijnego finansowania na lata 2021-2027, z rozliczaniem projektów do roku 2030. Inwestycje, które miasto będzie realizować w najbliższych latach i dla których będzie starało się pozyskać dofinansowania unijne, będą musiały być zbieżne z zapisami nowej "Strategii Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2023-2030".

 

W sprawach przyszłości miasta mogą się także wypowiedzieć mieszkańcy Bełchatowa. W formularzu Google Forms dostępna jest anonimowa ankieta, w której udział wziąć mogą wszyscy. Udział mieszkańców w ankiecie ma wspomóc wypracowanie kluczowych kierunków rozwojowych i obszarów strategicznych miasta na najbliższe lata.

 

>>> Kliknij i wypełnij ankietę

 

W ankiecie można wziąć udział do 20 maja. Do tego czasu wypełnić można również analizę SWOT i drzewo celów dla miasta, nad którymi pracowano podczas środowego spotkania w MCK (dokument do pobrania w załączniku poniżej artykułu). Osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w tym badaniu opinii, powinny pobrać dokument i wypełniony odesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

strategia rozwoju miasta 2541W spotkaniu udział wzięli m.in. wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, radni oraz szefowie miejskich spółek i jednostek

 

strategia rozwoju miasta 2457Pracami nad dokumentem kieruje dr hab. Andrzej Raszkowski

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl