Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

MOPS chce aplikować o kolejne środki zewnętrzne tym razem na pomoc osobom z niepełnosprawnościąMOPS chce aplikować o kolejne środki zewnętrzne tym razem na pomoc osobom z niepełnosprawnością

 

Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Chciałbyś skorzystać z pomocy asystenta osobistego, który pomoże ci w codziennych czynnościach? Zgłoś się do bełchatowskiego MOPS-u, który planuje ubiegać się o rządowe środki na realizację takiego projektu. Zanim jednak będzie o nie aplikować, placówka potrzebuje informacji, ile osób byłoby zainteresowanych taką pomocą. Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 listopada.

 

 

Bełchatowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej chciałby realizować kolejny rządowy program pomocowy. Mowa o projekcie „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023. Skorzystać z niego mogłyby osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie, m.in. o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Objęte nim mogłyby być także dzieci do 16. roku życia, również z orzeczeniem o niepełnosprawności, które wymagają stałej lub długotrwałej opieki czy też pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji. Więcej o kryteriach można przeczytać TUTAJ, tzn. na www.niepelnosprawni.gov.pl.

 

Na realizację wspomnianego programu, MOPS chce pozyskać środku z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Zanim jednak złoży wniosek i będzie aplikować o przyznanie pieniędzy, potrzebuje informacji, ilu bełchatowian zainteresowanych jest taką formą wsparcia. Osoby, które chciałby w przyszłym roku, skorzystać z pomocy asystenckiej powinny taką informację zgłosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – siedziba przy ul, Dąbrowskiego 2 (nr tel. 44 635 28 79 i/lub 518 756 539). Wstępne zgłoszenia będą przyjmowane do piątku, 4 listopada. Informacje te posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego rodzaju pomoc, a także będą pomocne do aplikowania o środki zewnętrzne.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl