Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Kolejnych pięknych jubileuszy życzył dziakowcom wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz Kolejnych pięknych jubileuszy życzył dziakowcom wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz

 

Rodzinny Ogród Działkowy "Poziomka" ma już 60 lat. To najstarsze bełchatowskie ROD. Ten piękny jubileusz działkowcy świętowali w sobotę, 15 października na terenie swoich ogrodów przy ul. Cegielnianej 2. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Mariola Czechowska. Najlepsze życzenia w jej imieniu złożył jubilatom wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 

Dziś Rodzinny Ogród Działkowy „Poziomka” tworzy 210 działek, a dokładnie 305 osób jest członkami Polskiego Związku Działkowców. ROD „Poziomka” to pierwsze ogrody działkowe w Bełchatowie. Pierwsze informacje o nim pochodzą już z roku 1961, kiedy to zaczęły powstawać miejskie i zakładkowe ogródki działkowe. „Poziomka” była ogrodem Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego.

 

– W 1962 roku powołano komitet organizacyjny. W listopadzie tego samego roku zwołano pierwsze zebranie organizacyjne, na którym powołano pierwszy Zarząd, ustalono składkę członkowską, a każdy z działkowców zobowiązał się do społecznej pracy przy porządkowaniu terenu i wyznaczaniu działek – powiedziała Danuta Mielczarek, prezes zarządu ROD „Poziomka”. – Przez 60 lat zmieniło się wiele w naszym ogrodzie, począwszy od składu zarządu, aż do teraźniejszego wyglądu ogrodu. Przystąpiono do podziału działek,  ogród zakładany był w trzech etapach, pierwszy liczył 60 działek. Działkowcy zaczęli się integrować i odbyła się pierwsza zabawa, później wycieczka do Łodzi – wspominała prezes Danuta Mielczarek.

 

Podczas jubileuszu wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz życzył jubilatom wszystkiego dobrego, podziękował im także za lata poświęcone ROD "Poziomka", które na stałe już wpisały się w nasz bełchatowski krajobraz. Przekazał także symboliczną statuetkę i list z życzeniami od prezydent Marioli Czechowskiej.

 

- Gratuluję pięknego jubileuszu 60-lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Poziomka”. Jednocześnie życzę, abyście czerpali Państwo jak najwięcej radości i satysfakcji z czasu spędzonego w swoich ogrodach. Niech na co dzień towarzyszą Państwu energia i niegasnący zapał, które pozwolą dalej pielęgnować oraz tworzyć to urokliwe miejsce. Ogromnie doceniam Państwa zaangażowanie, pieczołowitość, mrówczą pracę i trud, jakie wkładacie w budowanie ogrodu „Poziomka”, a także w rozwój ruchu ogrodnictwa działkowego w Bełchatowie. Państwa ROD na stałe wpisał się w nasz bełchatowski krajobraz – można przeczytać w liście od prezydenta Bełchatowa Marioli Czechowskiej.

Jubileusz był również okazją do wręczenia podziękowań i odznaczeń, otrzymali je wyróżniający się działkowcy, a także osoby z nimi współpracujące. Uchwałą Okręgowego Zarządu przyznano 11 odznak „Zasłużonego Działkowca” – 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. Ponad 30 osób odebrało puchary i dyplomy od prezesa PZF i prezesa OZŁ. Z kolei na okręgowych Dniach Działkowca, które odbyły się 30 września w Łodzi został uhonorowany, Lucjan Bednarek z ROD Poziomka w Bełchatowie. Otrzymał on medal 40-lecia za zasługi dla PZD. Taki sam odebrała prezes ROD Poziomka w Bełchatowie, Danuta Mielczarek.

 

ADA

 

>>> Zobacz galerię zdjęć: jubileusz ROD "Poziomka"

 

Jubileusz był okazją do wręczenia nagród, pucharów i odznaczeń Jubileusz był okazją do wręczenia nagród, pucharów i odznaczeń

Jubileusz odbył się na terenie ogrodów działkowych Jubileusz odbył się na terenie ogrodów działkowych "Poziomka" przy ul. Cegielnianej 2

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl